zyrtari

Zyrtari amerikan: Aleanca Rusi-Kinë, kërcënimi më i madh që nga Lufta II Botërore

Kryetari i Komiteti për Punë të Jashtme në Dhomën e Përfaqësuesve në SHBA tha se është shqetësues partneriteti midis liderëve të...

“Do t’ju kompensoj”- U mori rryshfet ish-pronarëve, arrestohet zyrtari i ATP (EMRI)

Është arrestuar me urdhër të Prokurorisë së Posaçme shtetasi Ilir Kapetani, me detyrë Inspektor i Shqyrtimit të Dosjeve  pranë Agjencisë së...

Goditet me thikë në banesë 30-vjeçari në Vjenë, autori një zyrtar shtetëror shqiptar

Një 30-vjeçar shqiptar dyshohet se ka sulmuar me thikë një person tjerër në një apartament në qytetin e Vjenës. Mediat austriake duke...

Berisha: Ja kush është personi që i dha McGonigal 225 mijë dollarë në emër të Ramës

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha tha se kryeministri Edi Rama i ka dorëzuar ish-zyrtarit të kundërzbulimit të FBI-së, Charles McGonigal...

Arrestimi i zyrtarit të FBI-së dhe takimi me Ramën, Meta: Do dalin skandale të tjera

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka reaguar në lidhje me lajmin e arrestimit të ish-zyrtarit të lartë të FBI,...

‘Vritet’ zyrtari i lartë i Khersonit i emëruar nga Rusia

Zëvendësguvernatori i Khersonit, i vendosur nga Rusia, Kirill Stremousov, është vrarë në një aksident automobilistik, thonë zyrtarët lokalë dhe mediat. Stremousov, 45...

Shefi gjerman i sigurisë kibernetike shkarkohet pas raportimeve për lidhje me Rusinë

Ministri i Brendshëm i Gjermanisë ka shkarkuar shefin e sigurisë kibernetike të vendit, pas akuzave se ai kishte mbyllur sytë ndaj...

Zyrtari i fundit rus që vdiq në mënyrë misterioze

Ish-rektori i Institutit të Aviacionit të Moskës (MAI) ka vdekur, sipas një deklarate nga organizata. Ai pason një varg vdekjesh misterioze...

Mbi 90% e fuqisë luftarake ruse brenda Ukrainës, thotë zyrtari amerikan

Një zyrtar i lartë i mbrojtjes amerikane informoi mediat se si Pentagoni i sheh zhvillimet kryesore në ditën e nëntë të...