Takimi i Ohrit, gazetari zbulon pritshmëritë e dialogut Prishtinë-Beograd

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Muhamet Hajrullahu ka zbuluar për Euronews Albania se çfarë pritet të ndodh në takimin e së shtunës në Ohër për marrëveshjen mes Kosovës dhe Serbisë.

Sipas tij, në këtë takim mund të ketë një dakordësim të palëve për atë që njihet si aneksi për zbatim i marrëveshjes, por nuk do të arrihet marrëveshja. Sipas tij finalizimi i saj nuk do të bëhet në Ohër, por në një vend të Bashkimit Evropian, që mund të jetë Parisi.

“Takimi i së shtunës në 18 mars do ketë një dakordim të aneksit për zbatim. Nuk besoj se do ketë një nënshkrim, por një dakordim që planet janë dakordësuar edhe për aneksin e zbatimit.

- Advertisement -

Pastaj kjo të shkojë në një lëvizje që është e diskutueshme se do jetë Parisi, ku do jenë zoti Macron, kancelari gjerman Olaf Scholz dhe Shtetet e Bashkuara me një përfaqësues që mund të jetë Blinken.

Po nuk pësoj se do i lihet Ohrit. Por mendoj se do jetë Parisi pasi fillimisht kjo nisi nga plani Franko-Gjerman dhe pastaj përfundoi në një plan të miratuar nga të gjitha shtetet e Bashkimit Europian”, tha Gazetari Muhamet Hajrullahu.

Ndiqni intervistën e plotë duke klikuar këtu: 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Krijonte miqësi me familjarët”, detaje nga sjelljet e trajnerit përdhunues grek

Një trajner i arteve marciale në Greqi akuzohet për përdhunimin e 5 të miturve, nxënëse me të cilat punonte. Mediat greke raportojnë se 44-vjeçari kërkonte...

“Po shkon në gojën e luanit”, CEO i Tik Tok-ut do dëshmojë në Kongresin Amerikan

CEO i Tik Tok, Shou Zi Chew do futet në “gojën e luanit”, pasi ai do të japë për herë të parë një dëshmi...

Çmimet e bulmetit në ‘stratosferë’, qytetarët: Çmenduri! S’hamë dot një copë djathë

Qytetarët në Durrës e kanë të vështirë të blejnë bulmet, kjo pasi çmimi është rritur me 28%. Kjo normë rritje vlerësohet si më e...

TË FUNDIT

“Krijonte miqësi me familjarët”, detaje nga sjelljet e trajnerit përdhunues grek

Një trajner i arteve marciale në Greqi akuzohet për përdhunimin e 5 të miturve, nxënëse me të cilat punonte. Mediat greke raportojnë se 44-vjeçari kërkonte...

“Po shkon në gojën e luanit”, CEO i Tik Tok-ut do dëshmojë në Kongresin Amerikan

CEO i Tik Tok, Shou Zi Chew do futet në “gojën e luanit”, pasi ai do të japë për herë të parë një dëshmi...

Çmimet e bulmetit në ‘stratosferë’, qytetarët: Çmenduri! S’hamë dot një copë djathë

Qytetarët në Durrës e kanë të vështirë të blejnë bulmet, kjo pasi çmimi është rritur me 28%. Kjo normë rritje vlerësohet si më e...

Ekspozita ‘100 vjet Flamurtar’ çelet në Vlorë me rastin e përvjetorit të klubit

"100 vjet Flamurtar", me këtë titull në hollin e teatrit ‘Petro Marko’ është çelur ekspozita me fotografi për 22 disiplinat e sporteve të klubit...

Historia e Shqipërisë në 7500 foto, Fototeka sjell pamjet e rralla që nga viti 1865

Këto foto janë të realizuara ndër shekuj dhe janë publikuar, shumica e tyre, për herë të parë. Rubens Shima, kurator i “Fototeka”, i këtij muzeu...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×