English

Takimi i Ramës në Milano, Basha: Vota e diasporës detyrim kushtetues

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryetari i PD, Lulzim Basha, ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Rama në Itali i cili foli për “disa gojë” që flasin për “narko-shtet dhe eksod të shqiptarëve në këto 10 vite”, duke i cilësuar deklaratat të pavërteta dhe dashakeqëse.

- Advertisement -

Sipas Bashës, ai fajësoi këdo për dështimin e tij dhe shpopullimin e vendit, duke u shfaqur si “një i papërgjegjshëm që reciton për të vjedhur suksesin e shqiptarëve të ndershëm nëpër botë”.

“Vetëm pellazgët dhe ilirët mbetën pa u fajësuar për korrupsionin e qeverisë së Edi Ramës, për dështimet, për premtimet e pambajtura, për shpopullimin dhe mohimin e të drejtave të atyre që shpërnguli përgjatë qeverisjes së tij nga vendlindja”, shprehet Basha.

Ndër të tjera Basha shkruan se vota e diasporës është një detyrë kushtetuese dhe borxh ndaj bashkatdhetarëve tanë.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?