English

Takimi në Ohër, zbardhen detaje nga diskutimet Kurti-Vuçiç

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kurti dhe Vuçiç kanë rënë dakord për një pjesë të marrëveshjes, konfirmojnë burime për Euronews Albania.

- Advertisement -

Në përfundim të takimit në Ohër me ndërmjetësuesit europianë, Lajçak dhe Borrell, Kosova dhe Serbia kanë pranuar të ketë faza të tjera në vijim për arritjen e pajtueshmërisë me zbatimin e planit të propozuar.

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, nën ndërmjetësimin e BE-së, diskutuan në Ohër të Maqedonisë së Veriut për planin e zbatimit të propozimit evropian.

Pritet që të ketë një deklaratë për media nga shefi i diplomacisë së BE-së, Joseph Borrell.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?