English

Taravari: Në listat parlamentare s’do ketë njerëz të përfshirë në listat e zeza

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryetari i partisë Aleanca për Shqiptarët, Arben Taravari, shpalli kandidaturën për president të Maqedonisë së Veriut pak javë më parë.

- Advertisement -

Në një intervistë për Euronews Albania, ai theksoi se në listat parlamentare nuk do të ketë njerëz të përfshirë në listat e zeza.

Mes tjerash ai theksoi se në këto lista do të jenë figura pozitive, profesioniste dhe që gëzojnë autoritet.

“Unë ju garantoj diçka se në listat tona parlamentare, nuk do të kemi njerëz që janë të përfshirë në listat e zeza. Nuk do të ketë persona që janë përfshirë në aferat korruptive dhe nuk do të ketë figura të cilat janë të harxhuara politikisht apo në politikë që çdo gjë  është e konsumueshme. Do të ketë figura pozitive, prefesioniste dhe njerëz që gëzojnë njëfarë kredibiliteti në vendin ku jetojnë. Do jenë figura që gëzojnë autoritet dhe janë figura të dëshmuara në zonat ku jetojnë”-tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×