Paralajmërim për ish-LSI? Taulant Balla plas akuzat e parave ruse

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla lëshoi akuza të fortë në drejtim të kreut të PD, Sali Berisha dhe atij të PL, Ilir Meta lidhur me financimin rus.

Në një deklaratë për mediat, duke iu përgjigjur akuzave për portin e Durrësit, Balla u shpreh se Berisha është prej kohësh në borderonë e Rusisë, ndërsa zbuloi se një tjetër parti është e përfshirë në atë që ai e cilësoi ‘çorba ruse’, por pa zbuluar se për cilën parti bëhej fjalë.

“Pas investimit në portin e Durrësit qëndron qeveria e Emirateve të Bashkuara Arabe, jemi dy vende larg në hartë por sa herë kemi pasur nevojë ka qenë vëmendje e veçantë. Ditën e parë të tërmetit erdhën menjëherë në ndihmë, sa filloi pandemia gjithashtu. Keqardhje për Berishën dhe Metën por më shumë për bedelët e tyre. Berisha është në borderonë e Kremlinit prej vitesh. Është edhe një parti tjetër e përfshirë në çorbën ruse dhe në ditë në vijim do të keni më shumë informacioni”, tha Balla.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:

 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Serbia njeh së shpejti Kosovën!” Ja kur arrihet marrëveshja përfundimtare

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nuk e sheh të nevojshëm krijimin e asociacionit të komunave me shumicë serbe, por është i gatshëm për të...

Vrasja e të riut me ngjyrë nga policia rikthen protestat në SHBA

Një ditë pasi autoritetet e Memfisit publikuan videon që implikon katër oficerë policie në rrahjen brutale të një djali me ngjyrë Tire Nichols, valët e...

Donald Trump nis fushatën, mohon humbjen në 2020: Jam presidenti që mund të fitojë

Njoftimi i Donald Trump se ai do të kandidojë për president të SHBA-së në vitin 2024 nuk ishte vetëm një dëshirë apo një dredhi...

TË FUNDIT

“Serbia njeh së shpejti Kosovën!” Ja kur arrihet marrëveshja përfundimtare

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nuk e sheh të nevojshëm krijimin e asociacionit të komunave me shumicë serbe, por është i gatshëm për të...

Vrasja e të riut me ngjyrë nga policia rikthen protestat në SHBA

Një ditë pasi autoritetet e Memfisit publikuan videon që implikon katër oficerë policie në rrahjen brutale të një djali me ngjyrë Tire Nichols, valët e...

Donald Trump nis fushatën, mohon humbjen në 2020: Jam presidenti që mund të fitojë

Njoftimi i Donald Trump se ai do të kandidojë për president të SHBA-së në vitin 2024 nuk ishte vetëm një dëshirë apo një dredhi...

Izrael, protesta kundër ndryshimeve që mund të dobësojnë sistemin gjyqësor

Për të katërtën javë rresht, dhjetëra mijëra izraelitë protestuan në të gjithë vendin kundër qeverisë. Demonstruesit mbanin në duar flamuj dhe brohorisnin "Jo diktaturës" dhe "Duam demokraci". Protesta...

“McGonigal”, NYT: S’ka tregues për lidhje me rusët, në pikëpyetje akuza e 225 mijë $

Media prestigjioze amerikane, New York Times në një artikull të publikuar së fundmi, shkruan se nuk ka asnjë tregues që të provojë se ish-zyrtari i...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×