English

“Të jesh artist në Shqipëri je qesharak”, profesori flet për sondazhin e Barometrit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Profesori i arteve, Ardian Isufi ka komentuar sondazhin e ‘Barometrit’ për artin në Shqipëri.

- Advertisement -

I ftuar në emisionin “Barometri” në Euronews Albania, ai theksoi se duhet të ketë paketa inkurajuese për studentët dhe jo vetëm, në vendin tonë.

Mes tjerash ai nënvizoi se të jesh artist në Shqipëri është qesharake.

‘Ne së pari duhet të kemi paketa inkurajuese, sepse kur shikon të gjithë këtë sondazh. Unë jam shumë i dëshpëruar. Paketat inkurajuese duhen sepse gërshetohen element ii familjes, shkollës. Po kjo do një vullnet, do një dëshirë, do përkushtim për ta bërë këtë punë. Ka rënë status ii artistit. Sot të jesh artist në Shqipëri, je qesharak”-tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?