English

“Të shpallet gjendja e fatkeqësisë natyrore, Meta: Të hetohen autoritetet

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta kërkon që të shpallet Gjendja e Fatkeqësisë Natyrore për zonat e përmbytura në veri të vendit.

- Advertisement -

Kreu i Partisë së Lirisë bën përgjegjëse qeverinë për keq menaxhim të kaskadave dhe korrupsion të lartë në sektorin e energjisë.

Ilir meta kërkoi nisjen e hetimeve për drejtuesit e institucioneve të sistemit energjitik.

Sipas tij kanë ata kanë kryer akte të rënda korruptive, si dhe nuk kanë njoftuar intitucionet dhe qytetarët në mënyrë që të mbroheshin nga përmbytjet.

Sipas Metës situata me përmbytjet mund të ishte shmangur në rast se qeveria do të ndërpriste importet e energjisë dhe ta prodhonte atë në vend.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?