Tedi Papavrami: Do ta pranoja nëse më ofrohet një pozicion drejtues në Shqipëri

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Artisti i njohur shqiptar Tedi Papavrami do të rikthehet në Tiranë me një koncert në kuadër të javës kulturore kombëtare. Koncerti do të mbahet ditën e sotme.

Në një intervistë për “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, ai theksoi se nëse do i jepej një pozicion drejtues në ndonjë institucion në vendin tonë do të pranonte.

Më tej ai tha se sheh një progres në vendin tonë, ndërsa shton se njerëzit kanë filluar të  pëlqejnë muzikën e tij.

- Advertisement -

“Unë tani jetoj në Zvicër, por është diçka që ndryshon me kohën. Për mua është më e natyrshme që të vij në Shqipëri. Shoh një progres në vend, diçka që më bën ta ndjej veten më mirë, duke ditur të kaluarën time. Për shumë vite kam qenë armik i vendit dhe kjo të lë mbresa. Ka një kontraditë në shpirt. Por po e shoh se me kohën ardhja në Shqipëri bëhet më e natyrshme dhe njerëzit më duken më të natyrshëm, ju intereson atë që unë bëjë në muzikë.

Nëse do më jepej ndonjë pozicion drejtues do e kisha pranuar, por varet nga angazhimi që kërkon”- theksoi ai.

Ndër të tjera theksoi se do të ishte i lumtur nëse do të sillte një kontribut në edukimin e brezave në fushën e muzikës në Shqipëri.

LEXONI GJITHASHTU: 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Primaret, dalin fituesit në Shijak, Kolonjë e Pogradec

Në Shijak është mbyllur numërimi i votave të primareve. Kandidati fitues nga primaret është Rezeart Tusha me 333 vota, ndërsa Astrit Hoxha në vend të...

’’Mmic’’ sjell Baldwin në Tiranë, një histori e trilluar mbi të vërtetën

Aktorët Natalia Sanchez dhe Wiliam Baldwin kanë vizituar Shqipërinë si pjesë e kastit të filmit "My mother is a Cosmonaut". Një histori e trilluar, me një zanafillë të vërtete nga regjisori Andi Deliana. ‘’My...

Koha për krishtlindje, qytetet italiane mirëpresin qytetarë e turistë

Siç ndodh çdo vit më 3 dhjetor, përmes një ceremonie  në Sheshin Shën Pjetër të Vatikanit u instalua skena e cila risjellë në kujtesë...

TË FUNDIT

Primaret, dalin fituesit në Shijak, Kolonjë e Pogradec

Në Shijak është mbyllur numërimi i votave të primareve. Kandidati fitues nga primaret është Rezeart Tusha me 333 vota, ndërsa Astrit Hoxha në vend të...

’’Mmic’’ sjell Baldwin në Tiranë, një histori e trilluar mbi të vërtetën

Aktorët Natalia Sanchez dhe Wiliam Baldwin kanë vizituar Shqipërinë si pjesë e kastit të filmit "My mother is a Cosmonaut". Një histori e trilluar, me një zanafillë të vërtete nga regjisori Andi Deliana. ‘’My...

Koha për krishtlindje, qytetet italiane mirëpresin qytetarë e turistë

Siç ndodh çdo vit më 3 dhjetor, përmes një ceremonie  në Sheshin Shën Pjetër të Vatikanit u instalua skena e cila risjellë në kujtesë...

Pentagoni përuron avionin “B-21”. SHBA, kontrast zhvillimit kinez

Avioni i ri amerikan, me kapacitete bërthamore dhe i pakapshëm nga radarët, bëri debutimin e parë të premten pas vitesh të tëra prodhimi në...

Çmim kufizues naftës ruse, vendet e BE-së arrijnë marrëveshjen, kostoja 60$ për fuçi

Vendet e Bashkimit Evropian ranë dakord të premten të kufizojnë çmimin e naftës ruse që transportohet në rrugë detare në 60 dollarë për fuçi,...Sondazh

Përmbytjet, a mendoni se duhet të shpallet Gjendja e Fatkeqësisë Natyrore?
×