Violinisti Tedi Papavrami: Qëkur isha 20 vjeç kam të njëjtin bashkëpunëtor në piano

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Artisti i njohur shqiptar Tedi Papavrami do të rikthehet në Tiranë me një koncert në kuadër të javës kulturore kombëtare. Koncerti do të mbahet ditën e sotme.

I ftuar në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, ai u shpreh se prej 30vitesh ka të njëjtin partner në piano.

Ai theksoi se partneriteti i tyre ka lindur që kur Papavrami ishte 20-vjeç.

- Advertisement -

“Kam një partneritet me pianistin prej 30 vitesh. Ndonjëherë temperamentet ngjisin me njëri-tjetrin. Kemi kujtime shumë të vjetra bashkë, qëkur kam qenë unë 20-vjeç. Disa nga këto pjesë i kemi luajtur që nga fillimi i bashkëpunimit tonë”- theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

‘Vuçiç bojkoton samitin’, si e komenton ish-ministrja Etilda Gjonaj

Ish-ministrja Etilda Gjonaj, ka komentuar refuzimin e presidentit serb Aleksandër Vuçiç në Samitin BE-Ballkan Perëndimor më 6 dhjetor. Në një intervistë për Euronews Albania, ajo...

Primaret, dalin fituesit në Shijak, Kolonjë, Pogradec e Devoll

Në Shijak është mbyllur numërimi i votave të primareve. Kandidati fitues nga primaret është Rezeart Tusha me 333 vota, ndërsa Astrit Hoxha në vend të...

’’Mmic’’ sjell Baldwin në Tiranë, një histori e trilluar mbi të vërtetën

Aktorët Natalia Sanchez dhe Wiliam Baldwin kanë vizituar Shqipërinë si pjesë e kastit të filmit "My mother is a Cosmonaut". Një histori e trilluar, me një zanafillë të vërtete nga regjisori Andi Deliana. ‘’My...

TË FUNDIT

‘Vuçiç bojkoton samitin’, si e komenton ish-ministrja Etilda Gjonaj

Ish-ministrja Etilda Gjonaj, ka komentuar refuzimin e presidentit serb Aleksandër Vuçiç në Samitin BE-Ballkan Perëndimor më 6 dhjetor. Në një intervistë për Euronews Albania, ajo...

Primaret, dalin fituesit në Shijak, Kolonjë, Pogradec e Devoll

Në Shijak është mbyllur numërimi i votave të primareve. Kandidati fitues nga primaret është Rezeart Tusha me 333 vota, ndërsa Astrit Hoxha në vend të...

’’Mmic’’ sjell Baldwin në Tiranë, një histori e trilluar mbi të vërtetën

Aktorët Natalia Sanchez dhe Wiliam Baldwin kanë vizituar Shqipërinë si pjesë e kastit të filmit "My mother is a Cosmonaut". Një histori e trilluar, me një zanafillë të vërtete nga regjisori Andi Deliana. ‘’My...

Koha për krishtlindje, qytetet italiane mirëpresin qytetarë e turistë

Siç ndodh çdo vit më 3 dhjetor, përmes një ceremonie  në Sheshin Shën Pjetër të Vatikanit u instalua skena e cila risjellë në kujtesë...

Pentagoni përuron avionin “B-21”. SHBA, kontrast zhvillimit kinez

Avioni i ri amerikan, me kapacitete bërthamore dhe i pakapshëm nga radarët, bëri debutimin e parë të premten pas vitesh të tëra prodhimi në...Sondazh

Përmbytjet, a mendoni se duhet të shpallet Gjendja e Fatkeqësisë Natyrore?
×