Mjeku epidemiolog: Fruthi mund të ketë pasoja cerebrale, në mushkëri dhe në veshka

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Mjeku epidemiolog, Rexhep Muja është shprehur se tek personat që janë të prekur nga sëmundja e fruthit në ditën e 7 ose të 10 mund të shfaqen shenja cerebrale si dhe shenja të infeksionit të trurit, të mushkërive dhe të veshkave.

Këtë e tha i ftuar në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania.

“Në ditën e 7 ose të 10 mund të shfaqen shenja cerebrale, shenja të infeksionit të trurit, të mushkërive të veshkave”- theksoi ai.

- Advertisement -

Ndërkohë pediatrja Valbona Shahinaj ka theksuar se fruthi është një sëmundje shumë infektive.

“Është një nga sëmundjet më infektive. Në një periudhë shumë të shpejtë mund të infektohen shumë persona”- nënvizoi ajo.

LEXONI GJITHASHTU: 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Prençi: Vazhdoj garën, nuk jam tërhequr në asnjë moment

Shemsi Prençi është shprehur se nuk është tërhequr nga gara, duke shtuar se do  të jetë një kontributor i PD gjithmonë. Këtë e tha i...

Si ka shkuar procesi për primaret e PD? Ivi Kaso: Pritet të votojnë 60 mijë persona

Sekretari i PD-së për çështjet zgjedhore Ivi Kaso është shprehur se pritet që deri në fund të procesit të votimit të votojnë 60 mijë...

Primaret, Ledina Alolli shpallet fituese në qarkun e Korçës

Dekania e fakultetit ekonomik, Ledina Alolli ka fituar primaret në degën e Partisë Demokratike të Bashkisë së Korçë. Alolli ka fituar 619 vota ndërkohë që...

TË FUNDIT

Prençi: Vazhdoj garën, nuk jam tërhequr në asnjë moment

Shemsi Prençi është shprehur se nuk është tërhequr nga gara, duke shtuar se do  të jetë një kontributor i PD gjithmonë. Këtë e tha i...

Si ka shkuar procesi për primaret e PD? Ivi Kaso: Pritet të votojnë 60 mijë persona

Sekretari i PD-së për çështjet zgjedhore Ivi Kaso është shprehur se pritet që deri në fund të procesit të votimit të votojnë 60 mijë...

Primaret, Ledina Alolli shpallet fituese në qarkun e Korçës

Dekania e fakultetit ekonomik, Ledina Alolli ka fituar primaret në degën e Partisë Demokratike të Bashkisë së Korçë. Alolli ka fituar 619 vota ndërkohë që...

Primaret, Luçiano Boçi shpallet fitues në Elbasan

Ka përfunduar numërimi i votave për primaret në Elbasan. Burime bëjnë me dije se gjithsej kanë votuar 2183 persona, nga të cilët 2168 kanë votuar...

Ben Andoni: Berisha po e përdor protestën për marketing

Analisti Ben Andoni është shprehur se kreu i PD-së Sali Berisha po e përdor protestën e 6 dhjetorit si marketing. Në një intervistë për Euronews...Sondazh

Përmbytjet, a mendoni se duhet të shpallet Gjendja e Fatkeqësisë Natyrore?
×