Tedi Papavrami: Edi Ramën, do ta krahasoja me sonatën e 7-të të Beethoven 

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Artisti i njohur shqiptar Tedi Papavrami, kryeministrin Edi Rama e ka krahasuar me sonatën e 7-të të Beethoven.

I ftuar në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, violinisti tha se ditën e djeshme i ka shkruar kreut të qeverisë që të marrë pjesë në koncertin që do të zhvillohet ditën e sotme në Tiranë, por nuk beson se ky i fundit do të marrë pjesë.

Papavrami theksoi se Ramën e njeh që i vogël dhe që ishin shokë së bashku që kur ishin në shkollë.

- Advertisement -

”Nëse e krahasoj me programin e sotëm do të ishte sonata e 7 e Beethoveni. Përputhet goxha me të. Është tamam karakteri dhe personaliteti i tij. E njoh prej shumë kohësh, që kur kam qenë 7-vjeç. Kështu më duket personaliteti i Ramës. Shkon drejt asaj që do të shpreh në mënyrë shumë të qartë me dramacitet dhe intensitet të madh.

Dje I shkrova Ramës, por nuk besoj se do të vij në koncert. Ai ka qenë në koncertin e parë që dhashë në Shqipëri, ishim shokë që nga liceu.”- theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Mbyllet procesi i Primareve në Shijak, Kolonjë e Pogradec

Në Shijak është mbyllur numërimi i votave të primareve. Kandidati fitues nga primaret është Rezeart Tusha me 333 vota, ndërsa Astrit Hoxha në vend të...

’’Mmic’’ sjell Baldwin në Tiranë, një histori e trilluar mbi të vërtetën

Aktorët Natalia Sanchez dhe Wiliam Baldwin kanë vizituar Shqipërinë si pjesë e kastit të filmit "My mother is a Cosmonaut". Një histori e trilluar, me një zanafillë të vërtete nga regjisori Andi Deliana. ‘’My...

Koha për krishtlindje, qytetet italiane mirëpresin qytetarë e turistë

Siç ndodh çdo vit më 3 dhjetor, përmes një ceremonie  në Sheshin Shën Pjetër të Vatikanit u instalua skena e cila risjellë në kujtesë...

TË FUNDIT

Mbyllet procesi i Primareve në Shijak, Kolonjë e Pogradec

Në Shijak është mbyllur numërimi i votave të primareve. Kandidati fitues nga primaret është Rezeart Tusha me 333 vota, ndërsa Astrit Hoxha në vend të...

’’Mmic’’ sjell Baldwin në Tiranë, një histori e trilluar mbi të vërtetën

Aktorët Natalia Sanchez dhe Wiliam Baldwin kanë vizituar Shqipërinë si pjesë e kastit të filmit "My mother is a Cosmonaut". Një histori e trilluar, me një zanafillë të vërtete nga regjisori Andi Deliana. ‘’My...

Koha për krishtlindje, qytetet italiane mirëpresin qytetarë e turistë

Siç ndodh çdo vit më 3 dhjetor, përmes një ceremonie  në Sheshin Shën Pjetër të Vatikanit u instalua skena e cila risjellë në kujtesë...

Pentagoni përuron avionin “B-21”. SHBA, kontrast zhvillimit kinez

Avioni i ri amerikan, me kapacitete bërthamore dhe i pakapshëm nga radarët, bëri debutimin e parë të premten pas vitesh të tëra prodhimi në...

Çmim kufizues naftës ruse, vendet e BE-së arrijnë marrëveshjen, kostoja 60$ për fuçi

Vendet e Bashkimit Evropian ranë dakord të premten të kufizojnë çmimin e naftës ruse që transportohet në rrugë detare në 60 dollarë për fuçi,...Sondazh

Përmbytjet, a mendoni se duhet të shpallet Gjendja e Fatkeqësisë Natyrore?
×