English

Temperatura -11 gradë/Bllokohen 7 fshatra në Fushë-Arrëz, situatë e vështirë në Pukë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Pas reshjeve intensive të borës dhe temperaturave të ulëta që përfshinë të gjithë qarkun e Shkodrës, përmirësimi i kushteve atmosferike reflektoi në përmirësimin e situatës.

- Advertisement -

Bashkia më problematike mbetet ajo e Fushë-Arrëzit ku ende janë të bllokuara disa rrugë rurale në njësinë administrative Iballë.

Temperaturat kanë zbritur në -7 gradë celsius duke mos lejuar punën për zhbllokimin e rrugës.

7 fshatra në njësinë administrative Iballë janë pa energji elektrike ndërsa nga emergjencat civile pranë prefekturës së Shkodrës kanë shpërndare 420 pako ushqimore për personat e bllokuar në zonë.

Në bashkinë Pukë termometri ka zbritur në -5 gradë ndërsa po vijon puna për zhbllokimin e qarkullimit në rrugët rurale.

Në Vermosh termometri ka zbritur deri në -11 gradë por nuk ka problematika në qarkullimin e automjeteve.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?