Tensionet në Kosovë, Memaj: Ndërkombëtarët të shtojnë presionin ndaj Serbisë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në Rudarë në afërsi të Zveçanit serbët lokalë kanë filluar që të bllokojnë rrugët. Njëjtë po ndodh edhe në Leposaviq.

Ndërkohë mediat e Kosovës bëjnë me dije se në Mitrovicë të veriut janë dëgjuar edhe sirenat.

Në lidhje me këtë profesori Medlir Memaj në një intervistë për Euronews Albania është shprehur se situata në veri është shumë problematike dhe se institucionet e Kosovës po menaxhojnë situatën brenda mundësive.

- Advertisement -

Më tej ai theksoi se ndërkombëtarët duhet të shtojnë presionin ndaj Beogradit.

“Situata është shumë problematike. Institucionet kosovare janë duke e menaxhuar situatën brenda mundësive tyre. Kemi një presion nga ndërkombëtarët dhe pse mendoj se këto të dundit duhet të shtojnë presionin ndaj Serbisë. Në vend që të flitet nga ndërkombëtarët me emër dhe mbiemër flitet në mënyrë të përgjithshme duke mos inkurajuar ndryshime”- tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Autobusi në Tiranë përmbyset dhe aksidenton disa automjete, pamje nga vendngjarja

Euronews Albania ka siguruar pamjet e aksidentit të ndodhur pasditen e sotme në “Rrugën e Elbasanit” ku një autobus është përmbysur. Si pasojë tre persona...

Spahiu: Deklaratat raciste të Londrës për shqiptarët, si Hitleri për çifutët

Juristi Kreshnik Spahiu është shprehur se retorika e Londrës për shqiptarët është e njëjtë si e Hitlerit për hebrenjtë. Në një intervistë për Euronews Albania,...

“Asnjë koment për PD!”, Besjan Ajazi: Qytetarët e kanë të qartë kush punon për ta

Kandidati socialist për bashkinë e Gramshit Besjan Ajazi tha për Euronews Albania se ai nuk ka asnjë komet për të bërë rreth kundërshtarit politik,...

TË FUNDIT

Autobusi në Tiranë përmbyset dhe aksidenton disa automjete, pamje nga vendngjarja

Euronews Albania ka siguruar pamjet e aksidentit të ndodhur pasditen e sotme në “Rrugën e Elbasanit” ku një autobus është përmbysur. Si pasojë tre persona...

Spahiu: Deklaratat raciste të Londrës për shqiptarët, si Hitleri për çifutët

Juristi Kreshnik Spahiu është shprehur se retorika e Londrës për shqiptarët është e njëjtë si e Hitlerit për hebrenjtë. Në një intervistë për Euronews Albania,...

“Asnjë koment për PD!”, Besjan Ajazi: Qytetarët e kanë të qartë kush punon për ta

Kandidati socialist për bashkinë e Gramshit Besjan Ajazi tha për Euronews Albania se ai nuk ka asnjë komet për të bërë rreth kundërshtarit politik,...

Tentoi të korruptonte punonjësit e Policisë, arrestohet 49-vjeçari në Shkodër

Një 49-vjeçar është arrestuar në Shkodër pasi ka tentuar që të korruptojë punonjësit e policisë rrugore në mënyrë që këto të fundit të mos...

“Kandidimi, nder dhe vlerësim!” Besjan Ajazi: Mbështetjen e PS do ta kthej në punë

Deputeti socialist  Besjan Ajazi do të lërë të hënën mandatin e deputetit në mënyrë që të vazhdojë punën e tij për fushatën elektorale. Ajazi...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×