Spahiu: Berisha sulmon Kim sepse dyshon që pas “grushtit” është SHBA

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Juristi Kreshnik Spahiu është shprehur se kreu i PD-së Sali Berisha mendon se pas grushtit në bulevard nga Gert Shehu, fshihet SHBA.

Në një intervistë për Euronews Albania, Spahiu theksoi se Berisha e ka marrë si paralajmërim grushtin dhe kjo ka qenë arsyeja që Berisha reagoi ashpër ndaj ambasadores Yuri Kim dhe ambasadorit britanik.

“Berisha ka qenë i ashpër sepse në vetvete ai ndjen se grushti  ndaj tij ka qenë prapaskenë amerikane. Në logjikën e tij ai thotë se përse nuk më ndodhi 32 vjet. Pse kjo gjë ndodhi pikërisht në ditën kur vijnë kryeministrat dhe njerëzit më të fuqishëm në Tiranë.

- Advertisement -

Ai e ka marrë si një mesazh paralajmërues se ka kaluar vijën e kuqe kundër perëndimit dhe prandaj reagimi i Berishës kundër Kim dhe ambasadorit britanik është tejet i ashpër. Ai e ka marrë si paralajmërim të fundit grushtin. Berisha mendon se pas asaj goditje në bulevard, mund të fshihet një dorë e perëndimit për ta paralajmëruar si kërcënim të projekteve perëndimore.”- tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“370 mln euro për rritjen e pagave”, Pano: Ja kush do ti paguajë kostot

Ekonomisti Pano Sako komentoi vendimin për rritjen e pagave, ku për këtë plan pritet të investohen 370 milion euro. Në një intervistë për Euronews Albania,...

Kush do ta trashëgojë pasurinë marramendëse të Tina Turner

Tina Turner grumbulloi një vlerë neto marramendëse gjatë gjithë karrierës së saj mbresëlënëse përpara vdekjes së saj tronditëse më 24 maj në moshën 83-vjeçare. Këngëtarja...

Numërohen 71% e votave në Turqi, ja kush kryeson bindshëm

Me më shumë se 71% të votave të numëruara, presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan vazhdon të kryesojë kundërshtarin Kemal Kilicdaroglu në balotazhin e sotëm,...

TË FUNDIT

“370 mln euro për rritjen e pagave”, Pano: Ja kush do ti paguajë kostot

Ekonomisti Pano Sako komentoi vendimin për rritjen e pagave, ku për këtë plan pritet të investohen 370 milion euro. Në një intervistë për Euronews Albania,...

Kush do ta trashëgojë pasurinë marramendëse të Tina Turner

Tina Turner grumbulloi një vlerë neto marramendëse gjatë gjithë karrierës së saj mbresëlënëse përpara vdekjes së saj tronditëse më 24 maj në moshën 83-vjeçare. Këngëtarja...

Numërohen 71% e votave në Turqi, ja kush kryeson bindshëm

Me më shumë se 71% të votave të numëruara, presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan vazhdon të kryesojë kundërshtarin Kemal Kilicdaroglu në balotazhin e sotëm,...

Festa e qershive në Drobonik, fermerët: Prodhim i pakët por të kënaqur me çmimet

Qershitë, të parat fruta të pranverës, kanë një festë të posaçme në Drobonik të Beratit. Moti i keq nuk ka ndalur banorët dhe fermerët që...

A do e mbështesni Bashën për kreun e PD? Ja si përgjigjet deputeti Gështenja

Deputeti Lefter Gështenja, është shprehur se e gjithë opozita duhet të reflektojë për rezultatin e zgjedhjeve të 14 majit. I ftuar në Euronews Albania ai...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×