English

Tensionet për sulmin izraelit në Rafah, deputeti i MB: Britania duhet të ndjekë SHBA

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Mbretëria e Bashkuar duhet të ndjekë linjën e SHBA-ve në kërcënimin për tërheqjen e ndihmës ushtarake për Izraelin, nëse ata fillojnë një ofensivë tokësore në Rafah, ka thënë një deputet konservator i MB për BBC.

- Advertisement -

Sipas mediave të huaja, duke folur për programin World at One, James Sunderland tha se Mbretëria e Bashkuar duhet të rishikojë ndihmën që po i ofron Izraelit.

“E drejta e Izraelit për vetëmbrojtje vjen me përgjegjësi”, shtoi ai.

“Izraelitët kanë vuajtur nga kjo organizatë e ndaluar terroriste për një kohë të gjatë. Por zemërimi i pakontrolluar është një gjë e rrezikshme dhe ajo që izraelitët duhet të bëjnë është të heqin Hamasin si një kërcënim ushtarak dhe terrorist,” tha ai.

Ai vazhdoi më tej duke thënë se Izraeli nuk duhet ta bëjë këtë duke synuar civilët, por vetëm Hamasin.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×