“Territor i pastër”/ Asgjësohen 108 bimë kanabis në Krujë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në kuadër të operacionit policor të koduar “Territor i Pastër”,  ditën e sotme në Krujë janë kultivuar 108 bimë narkotike.

Policia bën m e dije se bimët narkotike u gjetën të kultivuara në tokë në fshatin Shqezë, Krujë, u gjetën.

Një pjesë e vogël e bimëve u sekuestrua në cilësinë e provës materiale, ndërsa pjesa tjetër u asgjësua nëpërmjet djegies.

- Advertisement -

Si rezultat i fazave të mëparshme të këtij megaoperacioni, janë asgjësuar në total 7647 bimë narkotike cannabis sativa.

Skuadra të posaçme policore, të përbëra nga efektivë të Komisariatit të Policisë Krujë dhe të Forcës së Posaçme Operacionale të DVP Durrës, kanë vijuar kontrollet në zonat malore të rrethit, të asistuar dhe nga dronë, me qëllim parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale të kultivimit të bimëve narkotike.

Vijojnë veprimet e thelluara hetimore, për përcaktimin e autorësisë së kësaj veprimtarie kriminale.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Durrës, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Man Utd dështon sërish, Arsenali ndëshkohet në Francë, Bayern fiton me përmbysje

Surprizat nuk kanë munguar mbrëmjen e së martës në Ligën e Kampionëve, ku skuadrat e cilësuara të vogla arritën të dhurojnë spektakël ndaj gjigantëve...

Vendet e BE bien dakord për rregulla të reja menaxhimin e krizave të migracionit

Marrëveshja për të ashtuquajturën Rregullore të Krizës u vulos gjatë një takimi të ambasadorëve në Bruksel, të cilët kishin për detyrë të përfundonin punën...

Pr.ligj i ri për turizmin: Luftë informalitetit, gjoba për “fshehjen” e vizitorëve

Nuk do të tolerohet asnjë subjekt që strehon turistë dhe nuk i deklaron ata. Ky është kushti i ri që vendos qeveria, për sezonin...

TË FUNDIT

Man Utd dështon sërish, Arsenali ndëshkohet në Francë, Bayern fiton me përmbysje

Surprizat nuk kanë munguar mbrëmjen e së martës në Ligën e Kampionëve, ku skuadrat e cilësuara të vogla arritën të dhurojnë spektakël ndaj gjigantëve...

Vendet e BE bien dakord për rregulla të reja menaxhimin e krizave të migracionit

Marrëveshja për të ashtuquajturën Rregullore të Krizës u vulos gjatë një takimi të ambasadorëve në Bruksel, të cilët kishin për detyrë të përfundonin punën...

Pr.ligj i ri për turizmin: Luftë informalitetit, gjoba për “fshehjen” e vizitorëve

Nuk do të tolerohet asnjë subjekt që strehon turistë dhe nuk i deklaron ata. Ky është kushti i ri që vendos qeveria, për sezonin...

Rusia dënon në mungesë gazetaren që protestoi kundër luftës në Ukrainë

Një gjykatë në Moskë e ka dënuar gazetaren Marina Ovsyannikova, me tetë vjet e gjysmë burgim, për shkak se ka protestuar në një edicion...

Pajtimi i politikës për Kosovën, Bardhi dhe Çuçi flasin për rezolutën e përbashkët

Maxhoranca dhe opozita janë pajtuar për daljen me një rezolutë të përbashkët në parlament që dënon sulmin terrorist në Kosovë. Në përfundim të Konferencës së...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×