“Tha se hyri i pasur në politikë”- Poli Hoxha: Si e bëri milionin e parë Ahmetaj

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Poli Hoxha ishte i ftuar këtë të martë në një lidhje të drejtpërdrejtë me studion e Euronews Albania, ku foli në lidhje me ngritjen e akuzës zyrtare nga SPAK për ish-zv. kryeministrin Arben Ahmetaj.

Hoxha tha se hetuesit kanë futur në sitë të gjithë pasurinë e Ahmetaj dhe deklarimet e bëra prej tij ndër vite.

Gazetari risolli dhe në vëmendje deklaratën e ish-zv. kryeministrit se ai “ka hyrë në politikë i pasur”.

- Advertisement -

Hoxha tha se Ahmetaj milionin e parë e ka bërë përmes kompanisë Hermes, për të cilën u hetua në lidhje me impulset telefonike.

“Në dijeninë time zotit Ahmetaj i është marrë komplet gjithë dokumentacioni ndër vite i deklarimit të pasurisë. I është identifikuar pasuria vetjake që unë kam hyrë në politikë i pasur, me historinë që ka pasur me firmën Hermes. U hetua, iku në Rumani atëherë, u rikthye në 2005-ën, kandidoi për deputet në njësinë numër 7 të Tiranës.

Domethënë milionin e parë, që thueht mos më puesni për milionin e parë, ai e ka kopsitur me çështjen e impulsive të Telekomit dhe kompanisë së famshme Hermes”, tha Hoxha.

 

LEXONI GJITHASHTU

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Von Cramon shpërndan pamjet e terroristëve serbë: Po këta, kur do t’i sanksionojmë?

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon ka shpërndarë në platformën X videon  e grupit terrorist të cilët ditën e diel organizuan...

Mori 300 mijë paund në shtëpinë e Sterling, autori dyshohet se fshihet në Shqipëri

Një prej autorëve të grabitjes së banesës së futbollistit anglez Raheem Sterling, dyshohet se fshihet në Shqipëri. Autoritetet policore kanë vijuar hetimet, ndërsa zbuluan...

Ndahet nga jeta mbesa e Nelson Mandelës

Mbesa e presidentit të parë të zgjedhur në mënyrë demokratike të Afrikës së Jugut, Nelson Mandela, ka vdekur nga kanceri në moshën 43-vjeçare. Zoleka Mandela...

TË FUNDIT

Von Cramon shpërndan pamjet e terroristëve serbë: Po këta, kur do t’i sanksionojmë?

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon ka shpërndarë në platformën X videon  e grupit terrorist të cilët ditën e diel organizuan...

Mori 300 mijë paund në shtëpinë e Sterling, autori dyshohet se fshihet në Shqipëri

Një prej autorëve të grabitjes së banesës së futbollistit anglez Raheem Sterling, dyshohet se fshihet në Shqipëri. Autoritetet policore kanë vijuar hetimet, ndërsa zbuluan...

Ndahet nga jeta mbesa e Nelson Mandelës

Mbesa e presidentit të parë të zgjedhur në mënyrë demokratike të Afrikës së Jugut, Nelson Mandela, ka vdekur nga kanceri në moshën 43-vjeçare. Zoleka Mandela...

“Vuçiç të dorëhiqet”- Deputeti serb: Gjenerator i konfliktit, po sakrifikon rininë

“Vuçiç ka sakrifikuar rininë serbe në Kosovë në luftën me Albin Kurtin”, kjo është deklarata e fortë që ka bërë deputeti i Partisë Demokratike...

Rama: Zija e shpallur në Beograd, sinjali më i keq për rajonin dhe ndërkombëtarët

Kryeministri Edi Rama e ka cilësuar si një sinjal të keq për rajonin shpalljen e ditës së zisë nga Serbia për terroristët që humbën...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×