Ahmetaj nën hetim, gazetari: BKH nën trysni i mori kodin e telefonit bashkëjetueses

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari i Euronews Albania,  Eni Ferhati tha SPAK tashmë në mënyrë faktike ka edhe bisedat private mes ish-ministrit të Financave dhe bashkëjetueses së tij.

Sipas gazetarit këto të dhëna janë siguruar pasi në një moment presioni Erjola Hoxha i ka dhënë hetuesve të byrosë së hetimit fjalëkalimin e aparatit celular personal, i cili është sekuestruar nga SPAK.

“SPAK mund të kërkojë kontrollin e banesës së personave të afërt të tij, megjithëse zoti Ahmetaj ka një rast specifik pasi nuk ka një martesë të lidhur me zonjën Erjola Hoxha, së cilës i është sekuestruar edhe aparati celular personal i saj.

- Advertisement -

Sipas avokatit të zotit Ahmetaj, nën trysninë e hetuesve të byrosë kombëtare të hetimit, ajo i ka vënë në dispozicion edhe kodin, fjalëkalimin e këtij aparati. Ndaj në mënyrë faktike, SPAK ka tashmë edhe komunikimet private të zotit Ahmetaj me bashkëjetuesen e tij”,-tha gazetari Eni Ferhati.

LEXONI GJITHASHTU;


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Korrupsioni/ Spaho: Nëse denoncon, qytetari përballet me një strukturë të korruptuar

Eksperti i Ekonomisë, Mateo Spaho, është shprehur se qytetari që shkon për të marrë një shërbim dhe detyrohet të japë ryshfet, nuk është aq...

Vrasja e Liridonës me porosi të partnerit, flet për herë të parë ambasadori suedez

Ambasadori i Suedisë në Kosovë, Jonas Westerlund, ka reaguar lidhur me vrasjen e Liridona Ademajt me porosi të bashkëshortit të saj, Naim Murselit. Sipas mediave...

BE-ja jep dritën e gjelbër për t’i ndarë Hungarisë rreth 1 miliard euro

Ministrat e Financave të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, janë pajtuar për t’i ndarë 920 milionë euro për Hungarinë, në kuadër të fondeve për...

TË FUNDIT

Korrupsioni/ Spaho: Nëse denoncon, qytetari përballet me një strukturë të korruptuar

Eksperti i Ekonomisë, Mateo Spaho, është shprehur se qytetari që shkon për të marrë një shërbim dhe detyrohet të japë ryshfet, nuk është aq...

Vrasja e Liridonës me porosi të partnerit, flet për herë të parë ambasadori suedez

Ambasadori i Suedisë në Kosovë, Jonas Westerlund, ka reaguar lidhur me vrasjen e Liridona Ademajt me porosi të bashkëshortit të saj, Naim Murselit. Sipas mediave...

BE-ja jep dritën e gjelbër për t’i ndarë Hungarisë rreth 1 miliard euro

Ministrat e Financave të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, janë pajtuar për t’i ndarë 920 milionë euro për Hungarinë, në kuadër të fondeve për...

“I korruptuari perceptohet si i zoti”, Qiraxhi: Ndikon klima e pandëshkueshmërisë

Aktivisti Mirgen Qiraxhi është shprehur se në Shqipëri i korruptuari perceptohet si një njeri i aftë dhe i zoti dhe i pakorruptuari perceptohet si...

SPAK lëshon 15 urdhër-arreste për inceneratorin e Tiranës

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit ka lëshuar 15 urdhër-arreste për inceneratorin e Tiranës. Masat e sigurisë janë në ekzekutim e sipër dhe në mesin e...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×