Trafik droge nga Rinasi, qeni zbuloi hashashin në Stamboll, rishikohen procedurat

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Arrestimi i 2 shtetasve turq që kishin arritur të kalonin nga Rinasi në Stamboll 31.5 kg kanabis, ka vënë në lëvizje autoritetet e të dyja vendeve.

Në pamjet e publikuara nga mediat turke, valixhet me drogë që nuk u pikasën ne Rinas, janë zbuluar nga qeni anti-drogë në aeroportin e Stambollit.

Me interes për hetimin në Shqipëri është roli i dy shtetasve turq të arrestuar, identiteti i të cilëve nuk bëhet publik.

- Advertisement -

Nuk dihet nëse ata kanë qenë edhe më herët në Shqipëri, çka do të shtonte dyshimet për një linjë të përdorur edhe më parë për trafikimin e sasive të drogës.

Lidhur me këtë rast policia kufitare, doganat dhe Tirana Internacional Airport, po rishikojnë procedurat e kontrollit të bagazheve para imbarkimit në avionë.

Pak ditë më parë në Turqi u arrestua edhe polici rrugor Florenc Bicerri bashkë me ish-komandon dhe një shqiptar tjetër me rreth 100 kg kanabis.

Hetimi nuk ka përcaktuar ende mënyrën si është trafikuar droga ndërsa rastet nuk përjashtohet të kenë lidhje me njëra-tjetrën.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kreshnik Spahiu: Egoisti Albin për Kosovën, aleancë me Rusinë do bëjë?

Jursiti Kreshnik Spahiu tha se Albin Kurti është futur në konflikt me partnerët të cilët garantojnë sovranitetin e Kosovës. I ftuar në “Now me Erla...

Përplasja me Serbinë, Kulla: Kosova të sigurojë ushtrinë, serbët në kufij

Analisti Ilir Kulla, teksa analizoi situatën  në Veri tha se Kosova duhet të sigurojë ushtrinë pasi trupat e ushtrisë serbe ndodhen në kufij. I ftuar...

“S’të marr leje ty”, Molliqaj-Kullës: Mos bëj propagandë për Albinin, i rrezikshëm

Dardan Molliqaj, deputet i parlamentit në Kosovë ishte i ftuar këtë të martë në “Now me Erla Mëhillin për të folur rreth situatës së...

TË FUNDIT

Kreshnik Spahiu: Egoisti Albin për Kosovën, aleancë me Rusinë do bëjë?

Jursiti Kreshnik Spahiu tha se Albin Kurti është futur në konflikt me partnerët të cilët garantojnë sovranitetin e Kosovës. I ftuar në “Now me Erla...

Përplasja me Serbinë, Kulla: Kosova të sigurojë ushtrinë, serbët në kufij

Analisti Ilir Kulla, teksa analizoi situatën  në Veri tha se Kosova duhet të sigurojë ushtrinë pasi trupat e ushtrisë serbe ndodhen në kufij. I ftuar...

“S’të marr leje ty”, Molliqaj-Kullës: Mos bëj propagandë për Albinin, i rrezikshëm

Dardan Molliqaj, deputet i parlamentit në Kosovë ishte i ftuar këtë të martë në “Now me Erla Mëhillin për të folur rreth situatës së...

Kreshnik Spahiu: Si luan Albin Kurti me “trushpëlarët” në Kosovë

Juristi Kreshnik Spahiu është treguar kritik ndaj kryeministrit të Kosovës Albin Kurti duke thënë se ky i fundit po luan me disa porta. I ftuar...

Kurti për deklaratën e Blinkenit: E gabuar dhe lënduese, s’i dorëzohemi Serbisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti,tha në një intervistë për të përditshmen britanike "The Guardian" se ngjarjet në veri të Kosovës kanë qaenë të rënda...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×