English

Tregu valutor, si është sot kursi i këmbimit për monedhat e huaja në vend

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Dollari amerikan është blerë këtë të mërkurë më 1 maj, me 93.3 lekë dhe është shitur me 94.3 lekë sipas kursit të këmbimit, duke shënuar kështu një rënie të vogël.

- Advertisement -

Sakaq një rritje të lehtë ka pësuar dhe monedha evropiane Euro, ku në tregun valutor blihet me 100.3 lekë dhe shitet me 101.1 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 117.0 lekë dhe shitet me 118.1 lekë.

Franga Zvicerane ka pësuar një rënie të vogël në tregun valutor, ajo blihet këtë të hënë me 102.4 lekë dhe shitet me 103.4 lekë.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?