English

Këmbimi valutor, si qëndron sot leku në raport me monedhat e huaja

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Dollari amerikan ka pësuar një rënie të lehtë këtë të martë më 22 prill, ai blihet sot me 94.4 lekë dhe është shitet me 95.4 lekë sipas kursit të këmbimit valutor.

- Advertisement -

Sakaq monedha evropiane euro vijon të qëndrojë në nivele të ulëta, ajo në tregun valutor blihet me 100.7 lekë dhe shitet me 101.5 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 116.9 lekë dhe shitet me 118.1 lekë.

Franga zvicerane në tregun valutor blihet këtë të premte me 103.5 lekë dhe shitet me 104.5 lekë.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?