English

Tufa me euro në çorape e kokainë në mikrovalë, pamjet e goditjes së bandës shqiptare

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Janë publikuar pamjet e operacionit ndëkombëtar antidrogë ndaj një bande shqiptare të trafikut të drogës në Itali dhe Gjermani. Operacioni çoi në pranga 13 persona, 3 prej të cilëve u arrestuan brenda territorit shqiptar, në Vlorë.

- Advertisement -

I titulluar “Sammogia”, operacioni ndërkombëtar u udhëhoq nga antimafia e Bolonjas në bashkëpunim me autoritetet në Shqipëri dhe Gjermani.

Tre prej shqiptarëve të arrestuar në Shqipëri, si pjesëtarë të këtij grupi të trafikut të drogës, janë shtetasit Landi Kalemaj, Floriant Muho dhe Ledjon Muho.

Nga pamjet e publikuara nga autoritetet italiane shihet momenti kur gjatë arrestimit të narkotrafikantëve në Itali, antimafia gjen sasi të konsiderueshme parash të futura në çorape, si dhe kokainë brenda një pjate në mikrovalë.

Krahas trafikut të kokainës organizata shqiptare mundi të furnizohej edhe me sasi të konsiderueshme marijuane.

Banda shqiptare akuzohet se bënte trafik droge Gjermani-Itali dhe është mbajtur nën monitorim gjatë transportit të lëndëve narkotike.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?