U burgos 8 ditë pas lindjes, nëna lehonë: S’mundem të takoj vajzën, 5 vite pa e parë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kamera e emisionit Review në Euronews Albania, ishte këtë të shtunë në banesën e shtetases Diana Bahçja, nënës lehonë, e cila u arrestua 8 ditë pas lindjes, për shkak të një gjoibe të papaguar për braktisjen e foshnjës së parë.

Diana Bahçja tha se nuk e braktisi fëmijën, por se u nda nga bashkëshorti i parë dhe familja e tij nuk e lejoi më të takonte të bijën.

Ajo tha se ka 5 vite pa e parë fëmijën e parë, për shkak të marrëdhënieve konfliktuale me familjen e ish-bashkëshortit.

- Advertisement -

“Jo s’ma kanë lejuar. Kam 5 vite pa e parë vajzën. Nuk kam pasur asnjë konakt me ish-bashkëshortin. Kam bërë tentativa për të takuar vajzën, kam shkuar deri tek shtëpia dhe nuk më kanë lejuar. Më kanë thënë vajza është e jona dhe nuk e kanë nxjerrë për ta takuar. Kur është bërë gjyqi i divorcit kanë shkuar letrat te familja ime. S’kam ditur gjë për kallëzimin dhe për gjobën. Nuk e di kur është bërë kallëzimi, por nuk kam pasur asnjë njoftim për gjobën.

Jam shumë e lumtur me familjen e re që kam krijuar. Kam shumë dëshirë për të takuar dhe vajzën e parë”, tha Bahçja.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kapen me 10 kg heroinë në taksi, arrestohen dy vëllezërit shqiptarë në Greqi

Dy vëllezër shqiptarë, 29 dhe 34 vjeç janë arrestuar nga policia greke me akuzën për trafik droge. Arrestimi u bë gjatë një operacioni të Prokurorisë...

U kapën me 760 kg kokainë, arrestohen 21 persona në Itali, mes tyre shqiptari    

Një shqiptar është arrestuar në Itali, pasi akuzohet se është pjesë e një grupi kriminal të trafikut të drogës. Mediat italiane bëjnë me dije se...

Gjakftohtë dhe e armatosur ‘deri në dhëmb’, momenti kur 28-vjeçarja sulmon shkollën

Mediat amerikane kanë publikuar pamjet nga sulmi me armë zjarri që ndodhi ditën e hënë në një shkollë në Nashville. Në video shihet autorja e...

TË FUNDIT

Kapen me 10 kg heroinë në taksi, arrestohen dy vëllezërit shqiptarë në Greqi

Dy vëllezër shqiptarë, 29 dhe 34 vjeç janë arrestuar nga policia greke me akuzën për trafik droge. Arrestimi u bë gjatë një operacioni të Prokurorisë...

U kapën me 760 kg kokainë, arrestohen 21 persona në Itali, mes tyre shqiptari    

Një shqiptar është arrestuar në Itali, pasi akuzohet se është pjesë e një grupi kriminal të trafikut të drogës. Mediat italiane bëjnë me dije se...

Gjakftohtë dhe e armatosur ‘deri në dhëmb’, momenti kur 28-vjeçarja sulmon shkollën

Mediat amerikane kanë publikuar pamjet nga sulmi me armë zjarri që ndodhi ditën e hënë në një shkollë në Nashville. Në video shihet autorja e...

Aktivisti: 6 milionë euro në vit mblidhen nga gjobat, 4 milionë nga vendparkimet

Aktivisti Rigels Xhemollari tha për “Good morning Albanians” në Euronews Albania se 6 milionë euro në vit mblidhen nga gjobat për parkime të gabuara...

“Të ndërtohet metroja, Lana të bëhet korsi emergjence”, propozimi i ekspertit

Mamir Hodo, ekspert për sigurinë rrugore tha për “Good morning Albanians” në Euronews Albania se është e rëndësishme të ndërtohet një metro në kryeqytet. Sipas tij...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×