English

U dënua për vrasjen e politikanit të lartë serb në Kosovë, arratiset Marko Roshiç

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Marko Roshiç, njëri ndër të dënuarit për vrasjen e politikanit serb Oliver Ivanoviç është arratisur.

- Advertisement -

I shpallur fajtor dhe i dënuar me 8 vjet burg nga shkalla e parë e Gjykatës Themelore në Prishtinë, Roshiç ishte liruar nga paraburgimi dhe po mbrohej në liri.

Megjithatë, pas shpalljes së aktgjykimit dënues ndaj tij dhe tre të tjerëve të premten e 28 qershorit, Roshiç është arratisur nga drejtësia. Ai nuk është në shtëpinë e tij në Mitrovicën e Veriut nga zyrtarët policorë të Kosovës.

Lajmin për KosovaPress, e ka konfirmuar zëvendësdrejtori i Policisë për rajonin e Veriut, Veton Elshani.

“Po, është arratisur. Ai ka qenë në shtëpi”, ka thënë shkurt Elshani.

Më 28 qershor Departamenti Special i Gjykatës Themelore në Prishtinë i ka dënuar më 22 vjet burgim katër të akuzuarit për vrasjen e politikanit serb, Oliver Ivanoviç.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?