English

U fotografua vota në Rrogozhinë, Nesturi: E drejtë ndërprerja e procesit të votimit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Analisti Plator Nesturi e konsideroi të drejtë ndërprerjen e procesit të votimit në Rrogozhinë në momentin që një qytetar fotografoi votën.

- Advertisement -

Ndërkohë sa i takon kërkesës së komisionerëve për të larguar median, Nesturi tha se jo gjithçka duhet marrë negativisht.

“Kjo mund të bëhet dhe për të cilësuar situatën. Në një farë mënyre ka një sens edhe tolerimi, edhe në arsyetim kur bëhet. Nuk duhet t’i marrim gjërat majë për majë,” – u shpreh Nesturi.

Celibashi tha se fotografimi i votës përbën një shkelje të rëndë të ligjit penal, ka sanksione dënimi që shkojnë deri në 3 vjet.

“Do të marrim të gjithë informacionin e mundshëm në lidhje me këtë çështje. U bëj thirrje të gjithë votuesve që ti shmangen çdo lloj joshje nga subjektet për tu treguar atyre se për kë kanë votuar,” – deklaroi ai.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×