English

U fut me gomone në mes të pushuesve, e “pëson” pronari i mjetit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Policia Kufitare në Jalë ka gjobitur me 1 milionë lekë të vjetra pronarin e gomones që rrezikoi jetën e pushuesve duke shkuar me mjetin lundrues në breg.

- Advertisement -

Gjithashtu uniformat blu bëjnë me dije se mjeti lundrues është bllokuar.

“Në vijim të kontrolleve në të gjithë vijën bregdetare, me qëllim garantimin e sigurisë së jetës së qytetarëve dhe të pushuesve, shërbimet e Stacionit të Policisë Kufitare Dhërmi, në bashkëpunim me ata të Njësisë Policore Detare, pas informacioneve të marra se një mjet lundrues kishte shkelur perimetrin e sigurisë, kanë shkuar menjëherë në zonën e Jalës ku kanë konstatuar mjetin  lundrues gomone që lëvizte jashtë perimetrit të caktuar për këtë aktivitet.

Menjëherë, shërbimet e Policisë Kufitare kanë bërë bllokimin e mjetit lundrues, si dhe kanë ndëshkuar drejtuesin e tij, shtetasin I. B., me masë administrative 100 000 lekë të rinj”, njfton policia.

Sipas policisë kontrollet do të vijojnë në të gjithë hapësirën ujore të vendit me qëllim rritjen e sigurisë së pushuesve që kanë zgjedhur bregdetin për të kaluar ditë e nxehta të verës.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×