English

U kallëzua në SPAK, Sinaj: S’kam frikë nga drejtësia, Nallbati goditi me grusht

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputeti i Partisë Socialiste, Vullnet Sinaj, ka reaguar për herë të parë pas bërjes publike të kallëzimit penal të bërë nga grupi parlamentar i PD, për incidentet e ndodhura në Kuvend.

- Advertisement -

Në dalje të ambienteve të Kryesisë së Kuvendit, Sinaj tha se nuk ishte ai personi që sulmoi kolegun e tij.

Socialisti tha se nëse Prokuroria e Posaçme do ta thërrasë ai do të shkojë, pasi nuk ka frikë nga drejtësia. Sakaq shtoi, se siç u pa dhe nga pamjet, ka qenë kolegu Bledjan Nallbati, ai që ka qëlluar me grusht, të cilin ai e ka pritur me dorë.

“Nëse SPAK më thërret do të shkoj. Nuk kam frikë nga drejtësia. Aty janë videot, u kam pritur me dorë grushtin. Ai ka goditur por unë  e kam pritur me dorë. Ndodhi ai incident që ndodhi. Mund të ndodhte dhe me një koleg tjetër. Si deputet them se duhet të ketë komision dhe për Berishën”- tha Sinaj.

Kujtojmë se më herët edhe kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Bledi Çuçinjoftoi se PS ka kalëëzuar penalisht deputetin demokrat Bledion Nallbati për dhunën e ushtruar në parlament.

Konfrontimi fizik mes deputetit Nallbati dhe kolegut të Partisë Socialiste, Vullnet Sinaj, ndodhi në nisje të seancës plenare, teksa opozita po përpiqej të bllokonte punimet e parlamentit.

Teksa Sinaj ishte duke folur në lidhje me problematikat e zgjedhësve në zonë, deputeti Nallbati që ndodhej aty pranë shkoi dhe i fiku mikrofonin.

Ky incident bëri që dy deputetët të përfshiheshin në përplasje fizike. Ishte garda dhe kolegët e tjerë të parlamentit ata të cilët qetësuan situatën dhe ndaluan përshkallëzimin e konfliktit.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?