English

U lirua nga burgu në janar, zbardhet arsyeja e thirrjes së Fatos Tushes në SPAK

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-kryebashkiaku i Lushnjës, Fatos Tushe, është paraqitur këtë të mërkurë në Prokurorinë e Posaçme, i shoqëruar dhe nga një avokat. Tushe perfundoi dënimin pak kohë më parë për “Shpërdorim detyre” dhe “Shkelje të barazisë në tendera”.

- Advertisement -

Sipas burimeve SPAK ka nisur hetim pasuror ndaj ish-zyrtarit të lartë.

Dyshohet se Tushes i janë gjetur pasuri të fshehura në emër të personave të tjerë.

Pasi u mor në pyetje për disa minuta ish-kryebashkiaku u pa të dilte nga ambientet e Prokurorisë së Posaçme, ku dha dhe një prononcim të shkurtër për media. Ai pranoi se ishte në SPAK në lidhje me mos deklarimin e një pasurie.

“Jam këtu për mosdeklarimin e një pasurie”, tha Tushe.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?