English

U përfol për në krye të Tiranës, Ernest Gjoka firmos me Shkupin

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Trajneri Ernest Gjoka, i cili u përfol për të marrë drejtimin e skuadrës së Futbollit të Tiranës, ka marrë drejtimin e skuadrës së Shkupit.

- Advertisement -

Lajmin e konfirmoi vetë Gjoka në një lidhje për emisionin “Max Sport” në Euronews Albania, ku tha se Futbolli të vendos para zgjedhjeve të paparashikuara.

Kujtojmë se Ernest Gjoka ka fituar titullin kampion me Kukësin dhe Shkëndijën në Shqipëri.

“Mesa duket nuk ishte për t’u bashkuar me bardheblutë e Tiranës, por për t’u bashkuar me bardheblutë e Shkupit. Bota e Futbollit është një botë e paparashikuar dhe të jep mundësi nga më të ndryshmet për të takuar kolegë edhe të një elite shumë të madhe. Unë përveç Murinjos, kam takuar edhe të tjerë, disa liderë të trajningut të Futbollit në Europë dhe botë”, tha Gjoka.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?