English

U zgjodh kreu i ri i SPAK, Dumani me 1 votë në avantazh nga Kondili

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Me 5 vota pro Altin Dumani u zgjodh kreu i ri i SPAK, detyrë të cilën do ta mbajë për tre vite me radhë. Pas Dumanit më i votuari i KLP ishte Edvin Kondili me 4 vota, pasuar më pas me Adnan Xholi, i cili mori vetëm 1 votë.

- Advertisement -

Për Altin Dumanin votuan:

Bujar Sheshi

Zeqir Hoda

Ledina Riza

Eloida Goxhi

Arta Mandro

Për Edvin Kondilin votuan

Alfred Balla

Tartar Bazaj

Nurihan Seiti

Mirela Bogdani

Për Adnan Xholin votoi

Sokol Stojani.

Mësohet se anëtarja Esmeralda Cani nuk mori pjesë në votim pasi bashkëshorti i saj kandidon për OPGJ (Oficer i Policisë Gjyqësore), pranë SPAK dhe BKH.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?