English

Veliaj në turin e falënderimeve: Do shtojmë investimet në zonën e Astrit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Turi i falënderimeve për fitoren e 14 Majit, është ndaluar në zonën e Astirit. Kryetari i bashkisë Erion Veliaj, në fjalën e tij, u shpreh se zhvillimet në këtë zonë, do të vijojnë, pavarësisht atyre që duan të mos pranojnë të vërtetën.

- Advertisement -

“E kam zemrën me shumë mirënjohje për secilin prej jush. E keni vënë re, pala tjetër po kërkon kush e ka fajin në televizor, kurse ne shkojmë njësi më njësi duke vlerësuar këdo që dha kontribut dhe meriton mirënjohje. Kjo është diferenca e madhe! Edhe kur bëjmë fushatë jemi ndryshe, edhe kur bëjmë falënderimet jemi ndryshe nga ata”,-tha kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj.

Çerdhja e parë, ishte një nga shumë investimet e bëra në këtë zonë, të cilat kishin mbetur të bllokuara. Kreu i Bashkisë tha se në mandatin e ri, do të jenë në foksus investimet për infrastrukturën arsimore dhe atë rrugore.

 “Sot jemi në një situatë ku kemi zgjidhur shumë problematika, por kemi ende shumë për të bërë. E filluam me çerdhen e parë, por duhet të vazhdojmë me shkollat e reja. Kemi bërë autostradën, kemi bërë unazën, kemi bërë aksin kryesor të Bulevardit “Migjeni”, por kemi pafund xhepa për të bërë. Parimi është: kush i bën 99 punë, mund të bëjë edhe 100 punë… Ju jam shumë mirënjohës dhe mezi pres që në 4 vitet e ardhshme të bëjmë diçka që do transformojë komplet këtë njësi”,-tha kryebashkiaku Veliaj.

Veliaj u ndal dhe teka ta që nuk patën besim tek Partia Socialiste, duke ja dhënë votën kundërshatrit, duke thënë se nuk do të kenë ndryshime midis qytetarëve.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×