English

“Vëllai i 27-vjeçares mund të shpërthejë”, gazetarja: Rasti rrezikon vetëgjyqësi

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Moderatorja Evis Ahmeti ishte këtë të martë e ftuar në “Now me Erla Mëhillin” ku foli për ngjarjen e rëndë të vdekjes së Sibela Abedinit.

- Advertisement -

27-vjeçarja vrau veten duke u hedhur nga kati i katërt ndërsa si pistë kryesore që e ka çuar në aktine rëndë është paraqitur shantazhi. Ajo dyshohet të jetë shantazhuar nga personazhi i TikTok, Altin Çoku i cili dyshohet se kishte shpërndarë foto intime ku dukej bashkë me të ndjerën.

Ahmeti tha në studion e Euonews Albania se vëllai i të ndjerës mund të kalojë në vetëgjyqësi.

“Vëllai i Sibela Abedinit është një eksploziv i vërtet. Ai i ka shkuar në shtëpinë e Altin Çokut. Nga momenti në moment, vëllai i Sibela Abedinit, nuk dihet çmund të bëjë. Ai e solli nënën e Sibelës në emisionin “Me zemër të hapur”  dhe pas transmetimit nuk e ka shoqëruar nënën për në shtëpi.

Unë dua të bëhemi pak të ndjeshëm dhe të mos e orientojmë atë familje drejt një vetëgjyqësie. Ta shikonit veprimet që  bënte vëllai i Sibela Abedinit sot në emsion ndërkohë që ishte pas kamerave, unë edhe tani dridhem. Ai kishte reagime shpërthyese ndërsa unë jepja me lejen e tyre pamje  filmike nga Altin Çoku”,-tha Ahmeti.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×