English

Verstappen nuk e refuzon Ferrarin/ 3 herë kampioni i botës i uron “suksese” Hamilton

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Max Verstappen nuk do të refuzojë asnjëherë një transferim te Ferrari.

- Advertisement -

Kampioni në fuqi te ekipi i Red Bull uron që transferimi të mos dështojë në pistë.

Tre herë kampioni belg që do të provojë të barazojë Vettel ka një kontratë te Red Bull deri në përfundim të vitit 2028.

Më herët ka thënë se rritja e vazhdueshme e numrit të garave do ta detyronte të largohej nga F1, por kur bëhet fjalë për Ferrari’n çdo gjë mund të ndryshojë.

Ai nuk dëshiron të krijojë shqetësim tek askush duke thënë se ndihet mirë në skuadrën aktuale, por nuk përjashton që një ditë ai të ecë në gjurmët e Schumacher, Raikkonen, Alonso, Vettel dhe së fundi Hamilton që pasi fituan titullin me skuadrat e tyre, provuan të pilotojnë një kokëkuqe.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×