“Veterani” spanjoll tërhiqet pas 12 vitesh nga kombëtarja, 93 ndeshje me iberikët

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Spanja duhet të gjejë një alternativë të re për krahun e majtë të mbrojtjes, me Jordi Albën që zyrtarisht nuk do të jetë më pjesë e iberikëve. 34-vjeçari ka vendosur zyrtarisht të lërë kombëtaren, ndërsa do të vijojë të jetë pjesë vetëm e Inter Miamit. Një veprim i tillë i përsëritur, pasi të njëjtën gjë bëri dhe veteran i mesfushës Sergio Busquets.

Pasi u largua nga Barcelona, me qëllim lirimin e hapësirës për të rinjtë, Alba ka marrë të njëjtin vendim edhe për La furia Roha. Luis De La Fuente e kishte planifikuar mbrojtësin si pjesë të skuadrës për rrugëtimin drejt Euro 2024, por duket se tani duhet të gjejë zëvendësuesin e tij. Alba iu bashkua kombëtares spanjolle në vitin 2011, ku ka luajtur plot 93 takime e madje shënuar 9 gola.

Anësori ka qenë lojtar kyç në trofetë e fituar, konkretisht Europianin e 2012 dhe Ligë ne Kombeve në edicionin që sapo u mbyll. Sipas shtypit spanjoll, vendimi është marrë pak ditë më parë, ndërsa është njoftuar federata dhe trajneri De la Fuente. Që prej 2008 Jordi Alba ka qenë pjesë e të gjitha ekipeve zinxhir të kombëtares, ndërsa ka luajtur 5 ndeshje dhe me Katalonjën.

- Advertisement -

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kongresi i PS/ Qafoku: Me opozitën e shpartalluar, Rama mund të bëjë ç’të dojë

Gazetari Roland Qafoku është shprehur se kryeministri Edi Rama mund të bëjë çfarë të dojë, kur përballë ka opozitën e cila sipas tij është...

Vrasja e Elton Javorit në Fier, gjendet automjeti i përdorur dhe arsenal armësh

Vrasja e Elton Javorit në Fier, gjendet automjeti i përdorur nga autorët dhe arsenal armësh Është gjetur automjeti i përdorur në vrasjen e 41-vjeçarit Elton...

Akuzohen për kultivimin e 250 bimëve narkotike, arrestohen 2 persona në Elbasan

Dy shtetas në Elbasan kanë rënë në prangat e Policisë, pasi dyshohet se janë autorë të kultivimit të 250 bimëve narkotike, në muajin qershor,...

TË FUNDIT

Kongresi i PS/ Qafoku: Me opozitën e shpartalluar, Rama mund të bëjë ç’të dojë

Gazetari Roland Qafoku është shprehur se kryeministri Edi Rama mund të bëjë çfarë të dojë, kur përballë ka opozitën e cila sipas tij është...

Vrasja e Elton Javorit në Fier, gjendet automjeti i përdorur dhe arsenal armësh

Vrasja e Elton Javorit në Fier, gjendet automjeti i përdorur nga autorët dhe arsenal armësh Është gjetur automjeti i përdorur në vrasjen e 41-vjeçarit Elton...

Akuzohen për kultivimin e 250 bimëve narkotike, arrestohen 2 persona në Elbasan

Dy shtetas në Elbasan kanë rënë në prangat e Policisë, pasi dyshohet se janë autorë të kultivimit të 250 bimëve narkotike, në muajin qershor,...

EMRI/ I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Italia, arrestohet 38-vjeçari në Durrës

Një 38-vjeçar në Durrës ka rënë në prangat e Policisë, pasi shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet italiane për veprat penale “Organizata ktiminale” dhe...

Në burg për korrupsion, Leonard Palushi depoziton rekurs në Gjykatën e Lartë

Ish-shefi i hetimit të krimeve në Elbasan Leonard Palushi depoziton rekurs në gjykatën e lartë. Ai kërkon të shpallet i pafajshëm duke kundërshtuar vendimin e...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×