English

VIDEO| Boksieri shqiptar fiton titullin WBC, Tyson përshëndet me “Shqiponjë”

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Boksieri shqiptar, Ermal Hadribeaj ka arritur të fitojë titullin Ndërkombëtar WBC në peshën super të lehtë. Ai kishte përballë boksierin Carlos Molinas, ndaj të cilit fitoi “KO” në raundin e nëntë të ndeshjes

- Advertisement -

I pranishëm në komentimin e përballjes ishte Mike Tyson, i cili në momentin e fitimit të titullit nga boksieri shqiptar bëri një përshëndetje speciale me simbolin e shqiponjës me duar.

Edhe kryeministri Edi Rama ndau sot pamje nga sfida e boksierit shqiptar, ku risolli në vëmendje përshëndetjen e Mike Tyson.

“Ermal Hadribeaj mbron titullin kampion me flamurin kuqezi dhe merr nje përshëndetje shumë speciale nga Mike Tyson”, shkroi Rama në rrjetet sociale.

Ermal Hadribeaj është Kampion Bote në versionin WBC International.
Hadribeaj, i cili ka amrrë pseudonimin, “Snajperi” ka mposhtu meksikanin Molina në sfidën për kampion të WBC.

https://www.youtube.com/watch?v=wEndxvBRTas

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?