English

VIDEO| “Tempulli” në Durrës: 52 të arrestuar, sekuestrohen armë dhe drogë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Policia e Durrësit ka zbuluar detaje nga operacioni “Tempulli”, i zhvilluar ditën e hënë në rang vendi dhe ku përfunduan në pranga 273 persona, nga 295 urdhër nalime.

- Advertisement -

Sa i përket Durrësit, uniformat blu në këtë qytet kanë arrestuar 52 persona, si dhe janë shpallur në kërkim 11 të tjerë.

Policia bën me dije se ka sekuestruar 65 kontrolle banesash, ku janë sekuestruar sasi, kokaine, heroine dhe kanabisi.

Urdhërat e ndalimit nga policia e Durrësit:

-47 urdhra ndalimi nga Prokuroria.

-3 vendime arresti nga Gjykata.

-Janë arrestuar në flagrancë jashtë masës së sigurisë 2  shtetas.

-janë shallur 11 shtetas në kërkim.

-janë kryer 65 kontrolle ambientesh/banesash.

Në kuadër të këtij operacioni u sekuestruan:

-1 kg e 120 gramë  kokainë dhe 250 doza.

-8 kg kanabis sativa dhe 500 doza.

-360 doza heroinë.

-1200000 lekë.

-14.500 mij euro.

-1 armë zjarri pistoletë.

-3 armë gjahu.

-2 armë sportive.

-23 automjete.

-8 peshore.

-3 armë të ftohta.

-44 celular.

-municion luftarak

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?