‘Viktimizim për pushtet’, Gashi hedh dyshime për atentatin ndaj drejtuesve të LDK-së

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Avokati Tomë Gashi ka hedhur dyshime në lidhje me lajmin që ka qarkulluar në mediat në Kosovë, se ka një plan për t’i kryer atentat kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku dhe disa deputetëve të kësaj partie.

Në një intervistë për Euronews Albania, Gashi u shpreh se deri më tani, kjo nuk është vërtetuar, por edhe nuk është mohuar.

Sipas tij, liderët politikë shqiptarë, vazhdimisht janë viktimizuar për pushtet.

- Advertisement -

“Ka pasur indicie për eventualisht, tentime të atentateve ndaj prijësve të LDK-së. Unë nuk po e përmend nëse ashtu apo jo. Deri më tani, janë çështje që as mund të vërtetohen, as të mohohen. Por është paksa e dhimbshme dhe e çuditshme që shqiptarët, kudo që janë në pushtet, dëshirojnë që të jenë të viktimizuar.

Lufta politike, mbajtja e pushtetit, mos humbja e pushtetit apo dëshira për pushtet, i shtyjnë shqiptarët në disa raste, që të krijojnë situata të tilla jashtëzakonisht të rënda, a thua se po duam ta vrasim njëri-tjetrin”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Zyrtare/ Macron dhe presidentja Osmani takohen këtë të enjte në Moldavi

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka njoftuar se të enjten, më 1 qershor, së bashku me kancelarin gjerman, Olaf Scholz, do të bisedojë me...

Rikthehet pas 8 vitesh, festivali folklorik i Gjirokastrës, mbi 1200 pjesëmarrës

Nga data 24 qershor deri në 1 korrik në Gjirokastër do të rikthehet festivali folklorik. Në këtë aktivitet do të marrin pjesë më shumë se...

Vllaznia largon trajnerin, Sedloski e mbyll me shkodranët, 3 fitore në 11 ndeshje

Vargu i pankinave në Superligën Shqiptare vijon edhe pse sezoni futbollistik ka përfunduar, ndërsa ishte radha e Goce Sedloskit. Tekniku maqedonas nuk është më...

TË FUNDIT

Zyrtare/ Macron dhe presidentja Osmani takohen këtë të enjte në Moldavi

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka njoftuar se të enjten, më 1 qershor, së bashku me kancelarin gjerman, Olaf Scholz, do të bisedojë me...

Rikthehet pas 8 vitesh, festivali folklorik i Gjirokastrës, mbi 1200 pjesëmarrës

Nga data 24 qershor deri në 1 korrik në Gjirokastër do të rikthehet festivali folklorik. Në këtë aktivitet do të marrin pjesë më shumë se...

Vllaznia largon trajnerin, Sedloski e mbyll me shkodranët, 3 fitore në 11 ndeshje

Vargu i pankinave në Superligën Shqiptare vijon edhe pse sezoni futbollistik ka përfunduar, ndërsa ishte radha e Goce Sedloskit. Tekniku maqedonas nuk është më...

Mat/ Mbytet një person afër “Urës së Zogut”

Në vendin e quajtur "Ura e Zogut", mbi lumin Mat, është mbytur një person. Burime për Euronews Albania bëjnë me dije se në vendngjarje janë...

U arrestuan gjatë përleshjeve në Zveçan, vendoset masa e sigurisë për 2 serbët

Gjykata Themelore në Prishtinë ka bërë të ditur këtë të mërkurë, më 31 maj se është vendosur masa e paraburgimit për një muaj për...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×