English

Vinte baste sportive përmes celularit, arrestohet 43-vjeçari në Vorë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një 43-vjeçar nga Vora është arrestuar nga policia pasi ushtronte veprimtarinë e paligjshme të vënies së basteve sportive, nëpërmjet celularit.

- Advertisement -

Përmes një njoftimi për mediat policia tha se gjatë kontrolleve të ushtruara në një lokal në Vorë, u konstatua shtetasi M. M., 43 vjeç, banues në Vorë, në celularin e të cilit, shërbimet e Policisë gjetën faqe dhe linqe që shërbenin për vënien e basteve sportive.

Aparati celular që shërbente për këtë veprimtari u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Në vijim të veprimeve u bë arrestimi në flagrancë i tij dhe materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×