Viti 2023 ‘troket’ në Shqipëri, spektakël fishekzjarresh në sheshin “Skënderbej”

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Viti i Ri 2023 ka mbërritur edhe në Shqipëri. Të shumtë ishin qytetarët në Tiranë që kishin vendosur që çastin e ndërrimit të viteve ta festonin në sheshin “Skënderbej”, duke shijuar spektaklin e fishekzjarreve.

Një koncert i parapriu ndërrimit të viteve në shesh, ku në skenë u ngjitën këngëtarët më të njohur shqiptarë.

Euronews Albania iu uron të gjithë shqiptarëve kudo që janë në Shqipëri, Kosovë, Maqedoninë e Veriut, Malin e Zi, Luginën e Preshevës dhe Diasporë Gëzuar Vitin e Ri 2023.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Euronews Albania (@euronews_albania)

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kaosi në Kuvend/ PS kërkon përjashtimin e 7 deputetëve të tjerë të opozitës

Partia Socialiste ka kërkuar për shkak të kaosit në Kuvend përjashtimin e 7 deputetëve të tjerë të opozitës. Vendimi pritet të jepet sot në...

Kush mund ta qeverisë Serbinë? Analisti: Beogradi nuk e do më Vuçiçin

Analisti Nexhmedin Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se nuk do të vinte bast për fitoren e Vuçiçit në Serbi. Ai tha...

Krahu i djathtë i Dumanit: Vrasjen e biznesmenit te liqeni e porositi Eldi Dizdari

Henrik Hoxha kërkon t’i rikthehet statusi si i penduar, pretendon për herë të parë emër tjetër si porositës i atentatit ndaj biznesmenit Lulzim Masha. Në...

TË FUNDIT

Kaosi në Kuvend/ PS kërkon përjashtimin e 7 deputetëve të tjerë të opozitës

Partia Socialiste ka kërkuar për shkak të kaosit në Kuvend përjashtimin e 7 deputetëve të tjerë të opozitës. Vendimi pritet të jepet sot në...

Kush mund ta qeverisë Serbinë? Analisti: Beogradi nuk e do më Vuçiçin

Analisti Nexhmedin Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se nuk do të vinte bast për fitoren e Vuçiçit në Serbi. Ai tha...

Krahu i djathtë i Dumanit: Vrasjen e biznesmenit te liqeni e porositi Eldi Dizdari

Henrik Hoxha kërkon t’i rikthehet statusi si i penduar, pretendon për herë të parë emër tjetër si porositës i atentatit ndaj biznesmenit Lulzim Masha. Në...

Lihet në burg Doda, vendimi i gjykatës: Naimi i shkoi te vendi i punës, i bleu armën

Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar masën e paraburgimit ndaj Tomë Dodës, personi i katërt i arrestuar për vrasjen e Liridona Ademaj. Doda dyshohet se...

Ish-eprori i UÇK merret në pyetje nga Specialja, i bastiset dhe banesa

Ish-eprori i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Haxhi Shala, është ftuar të hënën për intervistim nga Gjykata Speciale. Lajmin për Radion Evropa e Lirë e...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×