English

Vonohet procesi në Pogradec, s’ka priza për pajisjet e identifikimit elektronik

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Shkak për vonesën e nisjes së procesit të votimit në Pogradec është bërë mungesa e prizave në Pallatin e Kulturës.

- Advertisement -

Pajisjet e identifikimit elektronik nuk kanë mundur të vihen në funksion.

Gazetarja e Euronews Albania, Ferikan Iljazi ndodhet në ambientet e qendrës së votimit për të monitoruar nga afër situatën.

Sot, më 14 maj shqiptarët do t’u drejtohen kutive të votimit për të zgjedhur kryetarët e bashkive dhe anëtarët e këshillave bashkiak për 4 vitet e ardhshme.

Sipas listës së fundit të shpërndarë nga Ministria e Brendshme, të drejtën e votës në zgjedhjet e 14 majit e kanë 3 milionë e 650,550 shtetas shqiptarë. Nga këta 122,545 janë qytetarë që e kanë mundësinë për të votuar për herë të parë. Këta qytetarë do të kenë mundësi ta ushtrojnë të drejtën e tyre në 5,211 qendra votimi në të gjithë vendin.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?