English

Voskopoja si destinacion turistik, mbetet zona më e frekuentuar për festa

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Edhe në ditët e para të këtij viti Voskopoja ka pasur shumë turistë të ardhur nga qytete të ndryshme të vendit.

- Advertisement -

Një pjesë e mirë e tyre kanë kaluar natën e vitit të ri në krahinën e njohur, ndërkohë që kanë vendosur të qëndrojnë edhe në ditët e para të vitit.

Ashtu siç ka pasur të tjerë që kanë festuar në Korçë natën e ndërrimit të viteve dhe ditët e para kanë vendosur të qëndrojnë në fshatin turistik.

Një prej operatorëve turistik pohon se këtë vit Voskopoja ka pritur turistë nga të gjitha qytetet e vendit.

Voskopoja edhe këtë vit ka qenë e kërkuar nga turistët që nga data 23 dhjetor e deri në ditët e para të këtij viti, madje rezervimet për festat e fundvitit janë kryer që në muajt e parë të vitit të kaluar. Voskopoja ka më shumë se 800 vende akomodimi në hoteleri, bujtina dhe shtëpi pritëse.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?