Voton Belind Këlliçi: Sot ditë feste,14 maji do sjellë ndryshimin

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kandidati i kolaicionit “Bashkë fitojmë” për Bashkinë e Tiranës Belind Këlliçi është shfaqur për të ushtruar të drejtën e votës në Shkollën “Dora d’Istria”.

Belind Këlliçi ka lënë mandatin e tij të deputetit për të garuar për bashkinë e Tiranës. Kandidati i koalicionit “Bashkë fitojmë” pas  votimit bëri një ftesë për të gjithë votuesit e Tiranës, duke thënë se kjo ëhstë dita e ndryshimit.

“Sapo kreva detyrën time si qytetar. Ftoj të gjithë qytetarët e Tiranës të kryejnë detyrën e tyre për të votuar. Ftoj të gjithë të rinjtë, sot është dita e madhe, sot është 14 maji që kemi pritur aq shumë që të gjithë. Kam një apel për të gjithë të rinjtë, për naçot e Tiranës, për vajzat apo djemtë e rinj,. për ata që duan të ikin me kamion, i them jo. Hajdeni të votoni, mos harroni askush nuk ju kontrollon dot votën.

- Advertisement -

Ftoj qytetarët të shkojnë në dhomat e votimit, të votojnë me ndërgjegje të pastër. Të votojnë për të ardhmen e tyre! dilni votoni masivisht, sot është një ditë feste! për të gjithë ata që më kanë thënë kur do vijë ndryshimi, sot është dita. 14 maji është dita e ndryshimit”,-tha Belind Këlliçi.

Nga 6 Qendra votimi në shkollën “Dora D’istria “ në kryeqytet, në dy prej tyre nuk ka nisur votimi, qv 1985. Në këte qendër është ngatërruar pajisja PEI me një qendër tjetër votimi.

Ndërsa ne qendrën tjetër qv 1980, nuk është paraqitur operatori i PEI.

LEXONI GJITHASHTU:

 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Elbasan/ Të rinjtë preferojnë shkollat profesionale, orientohen nga tregu i punës

Teksa tregu i punës në Shqipëri vuan mungesën e specialistëve dhe profesionistëve në disa fusha, kërkesa për arsimin profesional është rritur ndjeshëm. Në Elbasan,...

Sveçla publikon pamjet e supervilës së Radoiçiç: Pablo Escobar, jo luftëtar lirie

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla ka publikuar pamje nga brenda vilës superluksoze të Milan Rodoiçiç, që u kontrollua nga policia e Kosovës...

Peshkonin me mjete të ndaluara në liqenin e Shkodrës, procedohen dy persona

Pas patrullimeve të vazhdueshme në liqenin e Shkodrës, policia zbuloi 2 raste të tjera të peshkimit me mjete të ndaluara, mekanizma elektrikë. Dy personat E....

TË FUNDIT

Elbasan/ Të rinjtë preferojnë shkollat profesionale, orientohen nga tregu i punës

Teksa tregu i punës në Shqipëri vuan mungesën e specialistëve dhe profesionistëve në disa fusha, kërkesa për arsimin profesional është rritur ndjeshëm. Në Elbasan,...

Sveçla publikon pamjet e supervilës së Radoiçiç: Pablo Escobar, jo luftëtar lirie

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla ka publikuar pamje nga brenda vilës superluksoze të Milan Rodoiçiç, që u kontrollua nga policia e Kosovës...

Peshkonin me mjete të ndaluara në liqenin e Shkodrës, procedohen dy persona

Pas patrullimeve të vazhdueshme në liqenin e Shkodrës, policia zbuloi 2 raste të tjera të peshkimit me mjete të ndaluara, mekanizma elektrikë. Dy personat E....

Kurti homazhe për At Artur Liolinin: I pikëlluar! Përfaqësues i denjë i shqiptarëve

Albin Kurti, Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka shprehur ngushëllimet e tij, për ndarjen nga jeta të At Artur Liolinit, Kryekancelarit të Kryedioqezës Shqiptare...

Ndeshjet e Seria A dhe La Liga| Roma në vendin e 16-të në, “turpërohet” nga Genoa

Roma ka pësuar humbjen e 3-të në kampionat, ndërsa kundërshtari i radhës ishte Genoa. Verdhekuqtë pësuan një humbje me rezultat të thellë në transfertë,...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×