Vrasja e 35-vjeçares në Kosovë, avokatja: Ngjarja mund të ishte parandaluar

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Avokatja Megi Zonja, ka komentuar ngjarjen tragjike të ndodhur pak ditë më parë në Kosovë, ku Sokol Halili vrau ish-bashkëshorten Hamide Magashi 35-vjeç, e cila do të lindte brenda pak ditësh.

Në një intervistë për Euronews Albania , ajo tha se kjo ngjarje mund të ishte parandaluar.

Sipas saj në momentin që jepet urdhri i mbrojtjes ka institucione të caktuara që duhet të merren me këtë çështje.

- Advertisement -

“Kjo ngjarje dhe mund të ishte ndaluat pasi dhe në legjislacionin tonë shqiptar , janë autoritetet përgjegjës, të cilët janë Ministria e Punëve sociale, Ministria e Drejtësisë, sigurisht dhe Bashkitë e Komunat. Ka njësi të specializuara që duhet të mbykëqyrin personin edhe pas urdhrit të mbrojtjes nga Gjykata. Duhet të mbahet në mbikëqyrje që ai mos t’i afrohet zonjës”- tha ajo.

LEXONI GJITHASHTU: 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Sherr për shezlongët mes biznesmenëve, goditet me sende të forta 64-vjeçari

Një 64-vjeçar në Shkodër është dhunuar me sende të forta nga dy persona pas një konflikti në lidhje me vendosjen e shezlongëve në një...

Ministri i Jashtëm grek takon Xhaçkën, kërkon lirimin e Belerit dhe Kokaveshit

Ministri i Jashtëm grek Vasilis Kaskarelis ka takuar homologen Olta Xhaçka në samitin jozyrtar të Ministrave të Jashtëm të NATO-s që po zhvillohet në...

Apeli i GJKKO lë në burg Fredi Belerin

Gjykata e Posaçme e Apelit ka lënë në fuqi masën e arrestit me burg për Fredi Belerin, ndërsa ka vendosur detyrim paraqitjeje për Pandeli...

TË FUNDIT

Sherr për shezlongët mes biznesmenëve, goditet me sende të forta 64-vjeçari

Një 64-vjeçar në Shkodër është dhunuar me sende të forta nga dy persona pas një konflikti në lidhje me vendosjen e shezlongëve në një...

Ministri i Jashtëm grek takon Xhaçkën, kërkon lirimin e Belerit dhe Kokaveshit

Ministri i Jashtëm grek Vasilis Kaskarelis ka takuar homologen Olta Xhaçka në samitin jozyrtar të Ministrave të Jashtëm të NATO-s që po zhvillohet në...

Apeli i GJKKO lë në burg Fredi Belerin

Gjykata e Posaçme e Apelit ka lënë në fuqi masën e arrestit me burg për Fredi Belerin, ndërsa ka vendosur detyrim paraqitjeje për Pandeli...

EMRI| Arrestohet në Shkodër 47-vjeçari i dënuar me 14 vjet burg për drogë në Itali

Policia e Shkodrës ka vënë në pranga një 47-vjeçar të dënuar në shtetit italian për prodhim dhe shitje narkotikësh. Armand Dani (Isaj), 47 vjeç, banues...

Roma dështon në finale, vëmendjen e merr gjesti i Murinjos: Nuk i dua këto medalje

Roma nuk mundi dot ta nginte lart trofeun e Europa League pas humbjes me penallti përballë Seviljas. Koha e rregullt e ndeshjkes përfundoi në baraspeshë,...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×