Vrau katër persona dhe plagosi disa të tjerë, arrestohet 14-vjeçari në Tajlandë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një 14-vjeçar është arrestuar pasi të paktën katër persona u vranë nga të shtënat në një qendër tregtare në Tajlandë. Qindra njerëz u panë duke ikur nga Siam Paragon Mall një qendër tregtare luksoze në Bangkok.

Shërbimet e urgjencës thanë se katër persona ishin vrarë dhe disa të plagosur, ndërsa policia tajlandeze tha se i dyshuari është vetëm 14 vjeç.

Një nga të plagosurit është shtetas i huaj. Fotot tregojnë policinë duke vënë në pranga të dyshuarin në dysheme dhe duke marrë një armë.

- Advertisement -

Byroja qendrore e hetimit më herët ndau një imazh të grimcuar në Facebook të sulmuesit të veshur me një kapak dhe pantallona kaki.

Kryeministri Srettha Thavisin postoi në X: “Unë jam në dijeni të ngjarjes së të shtënave në Siam Paragon dhe kam urdhëruar policinë të hetojë. Jam më i shqetësuar për sigurinë publike.”

Dhuna me armë është e zakonshme në Tajlandë. Vitin e kaluar, një ish-oficer policie vrau 22 fëmijë në një çerdhe. Në vitin 2020, një ushtar vrau të paktën 29 persona dhe plagosi 57 në një tërbim në dhe rreth qytetit të Nakhon Ratchasima.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Hill flet për dialogun e Brukselit: Të gjithë duhet të bëjnë disa lëshime

Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill ka folur për normalizimin e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë, ku një nga kushtet është dhe njohja e...

“Në Kosovë paguhesh më mirë në ndërtim sesa unë si gazetar”-Kafexhiu: Por pse ikin

Gazetari Muharrem Kafexhiu tha për “Good Morning Albanians” se në Kosovë, më shumë paguhesh si punëtor ndërtimi se sa si gazetar. Megjithatë ai thase pavarësisht...

Tërmeti me magnitudë 5.8 ballë godet Meksikën

Një tërmet me magnitudë 5.8 ballë të shkallës Rihter ka goditur qendrën e Meksikës këtë të enjte. Sipas Institutit sizmologjik si pasojë e tërmet u...

TË FUNDIT

Hill flet për dialogun e Brukselit: Të gjithë duhet të bëjnë disa lëshime

Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill ka folur për normalizimin e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë, ku një nga kushtet është dhe njohja e...

“Në Kosovë paguhesh më mirë në ndërtim sesa unë si gazetar”-Kafexhiu: Por pse ikin

Gazetari Muharrem Kafexhiu tha për “Good Morning Albanians” se në Kosovë, më shumë paguhesh si punëtor ndërtimi se sa si gazetar. Megjithatë ai thase pavarësisht...

Tërmeti me magnitudë 5.8 ballë godet Meksikën

Një tërmet me magnitudë 5.8 ballë të shkallës Rihter ka goditur qendrën e Meksikës këtë të enjte. Sipas Institutit sizmologjik si pasojë e tërmet u...

Studimi: 150 mijë qytetarë mund të largohen nga Kosova në 2024

Kryetari i Aleancës Kosovare të Bizneseve (AKB) Agim Shahini, pak ditë më parë tha se në bazë të një hulumtimi nga Instituti “Riinvest” pritet...

Shefi i OKB-së paralajmëron për “katastrofë humanitare” në Gazë

Edhe të enjten, Izraeli vijoi sulmet ndaj militantëve të Hamasit në qytetet më të mëdha të Rripit të Gazës, duke shkaktuar vdekjen e 350...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×