Vuçiç apelon për ruajtjen e paqes: Nuk duhet të ketë sulme ndaj EULEX

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Pas mbledhjes së sotme të Këshillit të Sigurisë Kombëtare lidhur me tensionet e fundit në Kosovë, presidenti serb Aleksandër Vuçiç u bëri thirrje serbëve dhe shqiptarëve që të ruajnë paqen në veri të Kosovës.

Ai u bëri thirrje serbëve që të jenë të qetë dhe të mos bien në provokime, shkruan Euronews Serbia.

“Ne nuk kemi asnjë indikacion se ka pasur një sulm ndaj EULEX-it, por sulmet ndaj EULEX-it apo KFOR-it nuk duhet të ndodhin”, tha Vuçiç në një intervistë për RTS.

- Advertisement -

Ai tha se në seancën e Këshillit të Sigurisë Kombëtare janë analizuar të gjitha ngjarjet në Kosovë dhe aspekti ndërkombëtar i situatës në terren dhe perspektivat.

Vuçiç shtoi se jo vetëm që policia e Kosovës ishte në veri, e cila nuk ka të drejtë ta bëjë këtë, por edhe forcat e Prishtinës kanë pushtuar me njësi speciale, të cilat siç shtoi ai, shumë në bashkësinë ndërkombëtare bëjnë sikur nuk i shohin.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Qëlloi me armë në ajër pas konfliktit me të riun në Berat, arrestohet 55-vjeçari

Një 55-vjeçar është arrestuar nga policia e Beratit pasi qëlloi me armë zjarri pas konfliktit fizik me një 25-vjeçar. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Berat,...

Pse SHBA e sulmoi ashpër Albin Kurtin? Ish-këshilltari i Xhinxhiç rendit arsyet

Ivan Vejvoda, këshilltar i ish-kryeministrit të Serbisë Xhinxhiç tha në një intervistë për emisionin Balkan Talks në Euronews Albania se plani gjerman ofruar Kosovës...

Dronët rusë vrasin tre civilë në Odesa

Tre civilë u vranë gjatë një sulmi rus me dronë në qytetin Odesa të Detit të Zi në orët e para të së shtunës...

TË FUNDIT

Qëlloi me armë në ajër pas konfliktit me të riun në Berat, arrestohet 55-vjeçari

Një 55-vjeçar është arrestuar nga policia e Beratit pasi qëlloi me armë zjarri pas konfliktit fizik me një 25-vjeçar. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Berat,...

Pse SHBA e sulmoi ashpër Albin Kurtin? Ish-këshilltari i Xhinxhiç rendit arsyet

Ivan Vejvoda, këshilltar i ish-kryeministrit të Serbisë Xhinxhiç tha në një intervistë për emisionin Balkan Talks në Euronews Albania se plani gjerman ofruar Kosovës...

Dronët rusë vrasin tre civilë në Odesa

Tre civilë u vranë gjatë një sulmi rus me dronë në qytetin Odesa të Detit të Zi në orët e para të së shtunës...

Analisti serb Vejvoda sqaron: Vuçiç ka shumë probleme brenda vendit, por Kosova…

Ivan Vejvoda, këshilltar i ish-kryeministrit të Serbisë Xhinxhiç tha në një intervistë për emisionin Balkan Talks në Euronews Albania se protestat që po mbahen...

Analisti i njohur serb Ivan Vejvoda: Ja zgjidhja e krizës Kosovë-Serbi…

Ivan Vejvoda, këshilltar i ish-kryeministrit të Serbisë Xhinxhiç tha në një intervistë për emisionin Balkan Talks në Euronews Albania se ka ardhur momenti që...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×