Vuçiç: Shpresoj për marrëveshje në Ukrainë, por kam frikë se do përkeqësohet 

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Presidenti i Serbisë Vuçiç deklaroi sot se shpreson në një marrëveshje për luftën në Ukrainë, por nuk e sheh atë, prandaj ka frikë se mund të përkeqësohet.

“Kam frikë se vetëm do të përkeqësohet. Problemi është se askush nuk dëshiron një kompromis, por vetëm humbjen e palës tjetër. Derisa gjërat të bëhen më të qarta dhe ato nuk do të bëhen më të qarta së shpejti, kam frikë se do të kemi një konflikt gjithnjë e më të vështirë”, tha ai.

Vuçiç iu përgjigj pyetjes nëse besoni se do të ketë një marrëveshje, një armëpushim në Ukrainë.

- Advertisement -

Ai tha se deri në fund të dimrit kanë mbetur edhe pesë muaj e gjashtë ditë dhe se çdo ditë që kalon është e rëndësishme.

Ai deklaroi gjithashtu se pas pak ditësh do të nisë sezoni i ngrohjes, duke shtuar me ironi se po pret që dikush të shfaqet sot në 25 gradë për të protestuar se nuk ka ngrohje, me këmisha me mëngë të shkurtra.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Erzen Breçani: Si kamerat e sigurisë dekonspiruan operacionin në Fushë-Krujë

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani është shprehur se shumë herë kamerat e sigurisë kanë dekonspiruar operacionet policore në Fushë-Krujë. I ftuar në emisionin “Review” në...

Pedagogu i kriminalistikes: 1 milion kamera, Elbasani problem por Tirana….

Pedagogu Ervin Karamuço është shprehur se janë rreth 1 milion kamera të vendosura në të gjithë territorin e republikës së Shqipërisë. I ftuar në emisionin...

Hoxha-Breçanit: Bëre gabim që pamjet e vrasjes së Artan Santos ia dhe policisë

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania i tha gazetarit Artan Hoxhës pamjet e vrasjes së Artan Santos...

TË FUNDIT

Erzen Breçani: Si kamerat e sigurisë dekonspiruan operacionin në Fushë-Krujë

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani është shprehur se shumë herë kamerat e sigurisë kanë dekonspiruar operacionet policore në Fushë-Krujë. I ftuar në emisionin “Review” në...

Pedagogu i kriminalistikes: 1 milion kamera, Elbasani problem por Tirana….

Pedagogu Ervin Karamuço është shprehur se janë rreth 1 milion kamera të vendosura në të gjithë territorin e republikës së Shqipërisë. I ftuar në emisionin...

Hoxha-Breçanit: Bëre gabim që pamjet e vrasjes së Artan Santos ia dhe policisë

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania i tha gazetarit Artan Hoxhës pamjet e vrasjes së Artan Santos...

Erzen Breçani debat te ashpër me zyrtarin e policisë: I ke kontrolluar shkollat?

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani ka debat   uar me zyrtarin e policisë Gentian Mullaj në lidhje me kamerat e sigurisë. Breçani tha se sa më...

Artan Hoxha: Si e morëm vesh që Jan Prengën e rrëmbyen dhe e vranë

Gazetari Artan Hoxha tregoi se si e morën vesh që Jan Prengën e kishin rrëmbyer, vrarë dhe zhdukur. I ftuar në emisionin “Revieë” në Euroneës...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×