English

Wesley Clark: Serbia do ta njohë Kosovën!

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-komandanti i përgjithshëm i NATO-s, Wesley Clark, ka thënë se Serbia përfundimisht do ta njohë pavarësinë e Kosovës.

- Advertisement -

Ai ka folur edhe për një konflikt të mundshëm në Ballkan, si përpjekjet e presidentit rus Vladimir Putin që ta përdorë Serbinë për ëndrrën perandorake të Rusisë.

Clark, duke folur për kontekstin aktual gjeopolitik dhe nëse Rusia po përdor Serbinë për të destabilizuar rajonin e Ballkanit, ka thënë se Serbia ka qenë mikja më besnike e Rusisë për 150 vjet.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×