English

Xavi me dorë të ‘hekurt’, asnjë ditë pushim për Vitin e Ri për lojtarët e Barcelonës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Barazimi në derbin me Espanjolin nuk është pritur mirë nga drejtuesit e skuadrës së Barcelonës, mes tyre dhe trajneri Xavi.

- Advertisement -

Ky i fundit ka qenë ai që ka dënuar lojtarët e tij, duke mos u lejuar ditë pushimi për nisjen e Vitit të Ri. 42-vjeçari u kishte premtuar lojtarëve, se në rast fitore do t’i lejonte atyre të merrnin ditë pushimi, për të kaluar me familjet.

Diçka e tillë nuk do të ndodhë, kjo pasi katalanasit nuk bindën në derbi, madje rrezikuan dhe humbjen edhe pse kaluan të parët në avantazh me Alonson në minutën e 7-të. Në të 73-tën ishte Joselu i cili solli barazpeshën.

Aktualisht Barcelona udhëheq kampionatin me 38 pikë, po aq sa Reali I Madridit por me diferencë në golavarazh. Kujtojmë se objektivi madhor për të besuarit e Xavi Hernandez është fitimi I kampionatit, kjo pas eleminimit nga Uefa Champions League.

Ndërkohë skuadra ka menduar dhe ndryshime sa i përket trajnerit, ku një tjetër dështim do ta largonte ish-mesfushorin nga Kamp Nou.

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?