English

Xhaxhai i Aleks Nikës debat me Prençin: Na kanë pre në besë, Basha urdhëroi vrasjet

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Dosja e “21 janarit” ka qenë temë diskutimi mbrëmjen e sotme në emisionin “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania.

- Advertisement -

Marik Nika, xhaxhai i Aleks Nikës është përplasur me ish-drejtuesin e policisë, Shemsi Prençi, duke i thënë se urdhrin për vrasjen e katër protestuesve e dha Sali Berisha e Lulzim Basha.

Kjo deklaratë e kundërshtua nga Shemsi Prençi.

Pjesë nga biseda:

Prençi: Unë nuk e di se i ka vrarë Sali Berisha dhe Lulzim Basha.

Nika: Garda e Republikës vrau 4 persona dhe plagosi disa të tjerë. Pse i përdori armët. Pse nuk thonë se kush e urdhëroi kryeministrin apo ministrin e brendshëm për të vrarë njerëz. Gjykata e Prokuroria kanë dështuar në këtë çështje. Ju jeni i njëanshëm.

Prençi: Bashkohem me shqetësimin dhe ato që ju keni në familje. Por unë nuk pranoj atë që thua ti, sepse unë kam qenë drejtues në radhët e policisë. Përtej asaj që unë mendoj se e kemi menaxhuar mirë policinë e shtetit sipas strukturave që kemi pasur në vartësi.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?